Wszystko wykorzystane

pg
Stoczniowiec Gdańsk - Wojas Podhale SSA Nowy Targ 2:4 (0:1, 0:2, 2:1). Bramki: 0:1 Radwański (Piotrowski) 11, 0:2 Podlipni (Piotrowski, Biela) 32, 0:3 Biela (Hajnos, Podlipni) 35, 1:3 Cychowski 44, 2:4 Hajnos (Biela) ...

Stoczniowiec Gdańsk - Wojas Podhale SSA Nowy Targ 2:4 (0:1, 0:2, 2:1). Bramki: 0:1 Radwański (Piotrowski) 11, 0:2 Podlipni (Piotrowski, Biela) 32, 0:3 Biela (Hajnos, Podlipni) 35, 1:3 Cychowski 44, 2:4 Hajnos (Biela) 45, 2:4 Grobarczyk 57. Sędziowali: W. Zarodkiewicz oraz L. Kubiszewski z Katowic i P. Meszyński z Bytomia. Kary: 6 i 24 minuty w tym 10 minut dla Radwańskiego. Widzów: 2000.

Tym razem faworytem tego pojedynku byli zdecydowanie gospodarze. Podopieczni Mariana Pysza o dawna prezentują wysoką dyspozycję, czego potwierdzeniem była wygrana w piątek w Oświęcimiu. Do tego Andrzej Słowakiewicz nadal nie może korzystać z kilku podstawowych graczy, w tym m.in z Jarosława Różańskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od gwałtownych ataków miejscowych, a Marek Batkiewicz był w sporych opałach przy strzałach Cychowskiego i Bukowskiego. Ale doświadczenie nowotarżan wzięło górę. W 10 min bramkarz miejscowych, Piotr Jakubowski wystrzelił krążek za lodowisko i została ukarany karą dwóch minut. Podhalanie znakomicie rozegrali przewagę. Piotrowski podał do Radwańskiego i krążek po pierwszym strzale wylądował w bramce Stoczniowca. Od tego momentu nowotarżanie cofnęli się do obrony i nastawili na grę z kontry.

W drugiej tercji zdenerwowani gospodarze popełniali szereg błędów przy wyprowadzaniu krążka co skwapliwie wykorzystali podhalanie. W 32 min po takiej stracie Zbigniew Podlipni znakomitym strzałem w samo okienko pokonał Jakubowskiego. Po trzech minutach napastnik ?Szarotek? wywalczył krążek w strefie środkowej, podał do Janusza Hajnosa, ten do Sebastiana Bieli i miejscowi stali się jeszcze bardziej zdenerwowani. Co prawda na początku ostatniej tercji Cychowski zmniejszym przewagę podhalan, ale błyskawicznie odpowiedział czwartą bramką doświadczony Hajnos. W końcóce gra niepotrzebnie się zaostrzyła, a zdobyta przez gospodarzy druga bramka nie mogła już zmienić przebiegu spotkania. Jak powiedział po meczu Andrzej Słowakiewicz jego hokeiści wykorzystali wszystkie sytuacje jakie powinni.

WOJAS PODHALE: M. Batkiewicz ? Łabuz, Kolasa, Hajnos, Biela, Podlipni ? P. Gil, Talaga, Łyszczarczyk, Ćwikła, Ł. Batkiewicz ? Sroka, B. Piotrowski, Radwański, D. Słowakiewicz, Zubek oraz Dutka.