Wisły pierwsza przegrana

Wisła Kraków przegrała w sparingowym spotkaniu z duńskim BK Odense 2:4. Jest to pierwsza porażka krakowskiego zespołu, poniesiona w trakcie przygotowań do rundy rewanżowej.

Mecz idealnie rozpoczął się dla podopiecznych Macieja Skorży. W 11 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego przez Arkadiusza Głowackiego, piłkę przed siebie wybił Onoszko. Do futbolówki dobiegł Rafał Boguski, który skierował piłkę do siatki i dał prowadzenie wiślakom.

By wyrównać Duńczykom wystarczyło sześć minut. Piłka po uderzeniu Falla odbiła się od słupka, którą dopadł i wpakował do siatki Absalonsen. Trzy minut później było już 2:1 dla BK Odense, gdy Ruud strzelił bramkę dla swojej drużyny z najbliższej odległości. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy „Białą Gwiazdę” dobił  Djiby Fall, który pozostając sam na sam z bramkarzem Wisły (testowanym Silanpaą) nie zmarnował szansy i zwiększył prowadzenie na 3:1.

Po jeszcze jednej bramce zdobyły obie drużyny w drugiej odsłonie spotkania. W 65 miucie z rzutu karnego gola zdobył Ceber, natomiast cztery minuty później „jedenastki” nie zmarnował Henrik Hansen, który tym samym ustalił wynik pojedynku na 4:2.

W drużynie Wisły wystąpiło dwóch testowanych bramkarzy: Fin Henri Silanpaa , oraz Australijczyk Jess Vanstrattan a także pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej, grający na pozycji pomocnika - Felix Dja Ettien.

- ** Wisła Kraków -  Odense BK ** 2:4 (1:3)
1:0 Rafał Boguski 11 min
1:1 Johan Absalonsen 17 min
1:2 Espen Ruud 20 min
1:3 Baye Djiby Fall 43 min
2:3 Cleber (k) 65 min
2:4 Henrik Hansen (k) 69 min

Wisła: Sillanpaa (46 min - Vanstrattan) - Singlar (78 min - Marcelo), Cleber, Głowacki, Piotr Brożek (46 min - Baszczyński) - Małecki (78 min - Mączyński), Jirsak (46 min - Dja Ettien), Diaz (46 min - Cantoro), Ćwielong (46 min - Beto) - Boguski (63 min - Gołoś), Paweł Brożek (63 min - Zieńczuk)

Odense: Onyszko - Helveg, Haland, Moller, Sorensen - Ruud (63 min - Utaka), Andreasen (46 min - H. Hansen), Djemba-Djemba (85 min - Bisgaard), Absalonsen - Demba-Nyren (72 min - Jacobsen), Djiby Fall.