Wisła wygrała i awansowała do III rundy

Wisła Kraków wygrała rewanżowy mecz z FK Szawle w ramach II rundy eliminacji Ligi Europejskiej 5:0. Gwiazdą meczu okazał się Maciej Żurawski.

Wisła przystępowała do tego meczu z dwubramkową przewagą z pierwszego spotkania, ale rywal z Litwy nie zamierzał łatwo oddać broni. Już w 5. minucie spotkania groźny strzał z rzutu wolnego oddał Kozlov. Jednak dziesięć minut później Wisła grała z przewagą jednego zawodnika, ponieważ Kancelskis ujrzał czerwoną kartkę za brutalny faul na Łukaszu Gargule.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy 23 minuty. Jej autorem był Piotr Brożek, który uderzył z 18 metrów i pokonał golkipera gości. W pierwszej połowie wynik spotkania miał szansę podwyższyć Łukasz Garguła oraz Junior Diaz, ale niestety strzały albo obronił Kosov, albo były niecelne.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia powracającego po pięciu latach do Wisły Maciej Żurawskiego, który wykiwał bramkarza i skierował piłkę do siatki. Kwadrans później kolejną bramkę zdobył Junior Diaz. W 66. minucie na tablicy było już 4:0. Po podaniu Żurawskiego, gola zdobył Paweł Brożek.

Rywali dobił Rafał Boguski, który w 90. minucie meczu, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ustalił wynik na 5:0. - Konsekwentnie i spokojnie doprowadzaliśmy do tak dobrego wyniku. Następna runda będzie jednak trudniejsza i trzeba się do niej dobrze przygotować - powiedział po meczu trener Wisły Henryk Kasperczak.

Wisła Kraków awansowała do III rundy, gdzie zmierzy się z wicemistrzem Azerbejdżarnu Karabachem Agdam Baku.

Wisła Kraków - FC Siauliai 5:0 (1:0)
1:0 Piotr Brożek 23
2:0 Maciej Żurawski 47
3:0 Junior Diaz 62
4:0 Paweł Brożek 65
5:0 Rafał Boguski 90

Wisła: Jovanić - Czikosz, Kowalski, Cleber, Diaz - Boguski, Sobolewski, Garguła (62 Jirsak), Piotr Brożek Piotr (76 Kirm) - Paweł Brożek (71 Małecki), Żurawski

Wydarzy się: Kino | Koncerty | Teatr | Sport | Wystawy | Imprezy | Kabaret | Festiwal