Wisła wygrała Derby Krakowa [wideo]

WislaKosz.pl
Koszykarze Wisły Kraków pokonali Cracovię w Derbach 102:59.

Krakowskie Derby rozpoczęli od mocnego uderzenia koszykarze Cracovii, który po dziesięciu minutach gry prowadzili w hali przy ulicy Reymonta 23:16. Raz za razem wiślcki kosz był atakowany przez Bryzka i Kumiszczę.

W drugiej kwarcie wiślacy odrobili kilkupunktowa stratę i zaczęli grać lepiej w obronie, za Wojciech Stanisz i Szymon Czepiec znacznie poprawili skuteczność Wawelskich Smoków. Po wyrównaniu wyniku gospodarze rozpoczęli festiwal rzutowy, wskutek czego trzecia kwartę wygrali 35:9, a w całym spotkaniu prowadzili 51:32. Najwięcej punktów dla Wisły zdobył Wojciech Stanisz - 16.

Po zmianie stron warunki gry dyktowali już tylko podopieczni Adama Mazura, którzy przy wypełnionej po brzegi hali oraz ogłuszającym dopingu rozgromili Cracovię 102:59.

Wisła Kraków - Cracovia 102:59 [16:23, 35:9, 27;13, 24:14]

Wisła: Wojciech Stanisz 16, Szymon Czepiec 15, Łukasz Pająk 14, Grzegorz Dudzik 12, Dariusz Depta 12, Jakub Krawczyk 9, Jakub Dwernicki 7, Grzegorz Radwan 5, Wojciech Eliasz-Radzikowski 5, Mateusz Piech 4, Tomasz Orlicki 3, Konrad Pilch 0

Cracovia: Tomasz Bryzek 20, Tomasz Kumiszcza 16, Jonatan Najman 8, Mariusz Tyran 7, Paweł Czepczyk 4, Daniel Czepczyk 2, Kacper Ciesielski 2, Tomasz Buczek 0, Marcin Kajor 0, Jakub Płaziński 0

**

Zobacz na MM:Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |