Wisła remisuje pierwsze wiosenne spotkanie [foto+wideo]

Remisem 1:1 zakończyło się pierwsze, wiosenne spotkanie Wisły Kraków, która na wyjeździe zmierzyła się z Polonią Bytom.

Pierwsze wiosenno- ligowe kopnięcie oddali podopieczni Marka Motyki, ale pierwsze minuty spotkania należały do piłkarzy „Białej Gwiazdy”, którzy mieli nadzieję szybko strzelić  bramkę. Niestety po kilku przeprowadzonych akcjach, w których przy sprzyjających wiatrach można by pokusić się o zdobycie gola, zawodnicy mistrza Polski zaczęli popełniać coraz więcej błędów, oddając tym samym inicjatywę polonistom.

W 35 minucie zobaczyliśmy pierwszą  bramkę. Do siatki rywala trafił Paweł Brożek, jednak z  pozycji spalonej.

Gdyby nie kiks Jaromina z 37 minuty, który dostał od Mariusza Pawełka prezent w postaci wybitej piłki pod nogi, gospodarze prowadziliby już 1:0. Ale na szczęście dla wiślaków, rywal zamiast do pustej bramki skierował piłkę na aut.

Druga odsłona spotkania to ponownie większa aktywność podopiecznych Macieja Skorży. Tomasa Jirsaka zmienił Marek Zieńczuk, który znacznie przyczynił się do ożywienia gry „Białej Gwiazdy”. Idealną szansę na objęcie prowadzenia miała Wisła w 65 minucie, jednak reprezentant Polski , Rafał Boguski z kilku metrów spudłował. A co mogła zdobyć Wisła, pięć minut później zdobyła Polonia. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w pole karne Wisły, znajdujący się tam Michał Zieliński posłał piłkę do bramki.

Asysta- Mariusz Pawełek
Trzy minuty wystarczyły Wiśle, by spotkanie wyrównać. Golkiper Wisły, Mariusz Pawełek wykopem posłał piłkę w okolice pola karnego rywali, a  nieporozumienie, a tym samym błąd obrońców Polonii wykorzystał Rafał Boguski, który doprowadził do wyrównania.

W kolejnych minutach zarówno gospodarze, jak i goście mieli okazje do zgarnięcia trzech punktów. Szansy jednak żadna ze stron nie wykorzystała i spotkanie zakończyło się ich podziałem.

Dzisiejszy remis to dla Wisły Kraków, która za cel ma obronę tytułu mistrza Polski strata dwóch punktów.

Polonia Bytom – Wisła Kraków 1:1 (0:0)
1:0 Zieliński 70’
1:1Boguski 73’

Na boisku w barwach Wisły zobaczyliśmy powracającego z wypożyczenia z Ruchu Chorzów Piotra Ćwielonga, oraz pozyskanego w zimowym okienku transferowym – Brazylijczyka Beto.