Wisła pokonała Polonię Bytom w meczu kontrolnym [fotorelacja]

Wisła Kraków pokonała w meczu sparingowym Polonię Bytom 2:0. Autorami bramek byli Andrzej Niedzielan i Beto.

Podopieczni Macieja Skorży wyszli na prowadzenie dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 51. minucie Andrzej Niedzielan zablokował wybicie piłki przez golkipera gospodarzy, a odbita od niego futbolówka wpadła do bramki.

Już w 60. minucie bytomianie mogli wyrównać. Po faulu Łobodzińskiego na Jarominie w polu karnym Wisły, sędzia podyktował "jedenastkę". Ilie Cebanu uratował jednak swój zespół przed utratą bramki i obronił strzał Marka Bazika.

Wynik spotkania na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Beto, który otrzymał podanie z lewej strony od Petera Singlara i lekkim strzałem pokonał bramkarza rywali. Był to pierwszy gol Brazylijczyka w barwach Wisły.

Dzięki sparingowi Wisły z Polonią, Maciej Skorża mógł poćwiczyć nowe ustawienia linii obrony przed meczem z Lechem Poznań, w którym nie wystąpią z powodu żółtych kartek Piotr Brożek oraz Marcelo. W meczu kontrolnym w środku defensywy zagrali Głowacki z Baszczyńskim, zaś na lewą stronę cofnięty został Marek Zieńczuk.

Polonia Bytom - Wisła Kraków 0:2 (0:0)
0:1 Andrzej Niedzielan 51 min
0:2 Beto 85 min

Żółte kartki: Killar (Polonia)

Polonia: Seweryn Kiełpin - Peter Hricko (70. Dawid Szufryn), Lukas Killar, Adrian Klepczyński, Valery Sokolenko - Jacek Trzeciak (59. Maciej Bębenek), Jerzy Brzęczek (59. Wojciech Mróz), Rafał Grzyb, Hubert Jaromin (81. Teddy Niziolek), - Marek Bazik, Michał Zieliński (46. Grzegorz Podstawek)

Wisła: Ilie Cebanu (89. Dawid Marzec) - Peter Singlar, Arkadiusz Głowacki (46. Marcelo), Marcin Baszczyński (89. Marcin Brózda), Marek Zieńczuk (70. Piotr Brożek) - Wojciech Łobodziński, Mauro Cantoro, Tomas Jirsak, Radosław Sobolewski (46. Konrad Gołoś), Andrzej Niedzielan - Piotr Ćwielong (46. Beto)

Sportowy weekend w Krakowie: zobacz pozostałe informacje