Wisła - Legia. Mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa był hitem 28. kolejki ekstraklasy [relacja online] 7.06

Krzysztof Kawa
Wisła Kraków - Legia Warszawa 7.06.2020
Wisła Kraków - Legia Warszawa 7.06.2020 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Wisła Kraków - Legia Warszawa. Niedziela 7 czerwca. To już dzisiaj! O godzinie 17.30 rozpoczęło się hitowe starcie 28. kolejki ekstraklasy, w którym "Biała Gwiazda" podejmuje zespół ze stolicy. U nas relacja LIVE z najważniejszych wydarzeń przy Reymonta.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:3 (1:0)

Relacja LIVE - odśwież stronę
19.22
90+5 min - koniec meczu, Wisła walczyła, lecz nie zdołała zdobyć choćby punktu. Zajmuje 13. miejsce w ekstraklasie, z przewagą dwóch punktów nad Koroną Kielce oraz trzech nad Arką Gdynia, a więc zespołami, które wraz z ŁKS Łódź zajmują pozycje spadkowe. Niekomfortowa sytuacja krakowian, lecz przewaga nad rywalami wciąż jest zauważalna, a piłka wciąż w grze. Do zakończenia fazy zasadniczej zostały dwie kolejki, później siedem meczów w dolnej ósemce tabeli.

Sprawdź tabelę ekstraklasy
EKSTRAKLASA: WYNIKI I TABELA

Obejrzyjcie galerię z meczu.

Pierwsze komentarze trenera Artura Skowronka po meczu z Legią. - Nie upatrywałbym naszych problemów w przygotowaniu fizycznym - powiedział.

19.20
90+2 min - końcówka spotkania, w której wiślacy walczą o zmniejszenie rozmiarów porażki. Buchalik z trudem broni strzał Cholewiaka.

19.08
79. min - Klemenz daje nadzieję Wiśle, zdobywając gola głową po asyście Heberta. Ale bramka zostaje anulowana, bo Hebert zagrał ręką. Za Bashę wchodzi Chuca. Żółta kartka dla Żukowa.

19.03
75. min - Wisła głęboko cofnięta, mimo że przegrywa, broni się na własnej połowie, zresztą z coraz większym trudem. I na 3:1 trafia Gwilia po błędzie zawodników drugiej linii i obrony z Klemenzem na czele. Podawał Vesović, który pomknął prawym skrzydłem, zostawiając na ziemi Bashę.
18.56
70. min - Pekhart po podaniu Antolicia strzela drugą bramkę dla Legii (a swoją czwartą w sezonie) i Legia prowadzi 2:1. To było uderzenie głową czeskiego napastnika w asyście wiślaka Silvy. Trudna sytuacja gospodarzy, którym uciekają punkty. A pod bramką Buchalika znów się kotłuje.

18.51
64. min - Legia przycisnęła, groźnie strzela Antolić i trener Artur Skowronek szybko reaguje. Za bezproduktywnego Tuptę do gry w barwach Wisły wchodzi Jean Carlos Silva.
18.45
57. min - 1:1. Pekhart wykorzystuje podanie z bocznej części pola karnego (spóźniony Burliga) i wyrównuje stan meczu. Wprowadzony w przerwie Cholewiak (za Andre Martinsa) dopadł do piłki po podaniu Karbownika i dograł w pole karne z lewej strony, gdzie czołowy napastnik Legii uprzedził Janickiego.

18.32
Trwa druga połowa meczu. Komu kibicuje Carlitos, były napastnik i Wisły, i Legii? Były trener krakowian Kiko Ramirez chwali się koszulkami z obu klubów, a jego były podopieczny kwituje: Masz dwie oryginalne bluzy... Jedna z nich o ogromnej wartości sentymentalnej, odwróć i pokaż (jej tył).

Na co hiszpański trener odpowiada w taki sposób:

18.30
W oczekiwaniu na drugą połowę obejrzyjcie naszą pierwszą galerię z meczu Wisły z Legią.

18.23
Są już pierwsze komentarze po pierwszej połowie meczu przy Reymonta.

18.15
45. min - Luquinhas dostał piłkę w polu karnym, przyjął ją klatą piersiową i... chybił, strzelając tuż nad poprzeczkę Wisły. W ten sposób zakończyła się pierwsza połowa meczu. Krakowianie prowadzą z Legią 1:0.

- Wszyscy kibicujemy Pawłowi Brożkowi, żeby szybko wrócił na boisko. Widać, że ja trenowałem trochę z Pawłem - przytomnie zauważył przed kamerą Canal Plus strzelec jedynego gola w pierwszej połowie Łukasz Burliga, który gra jako prawy obrońca.

18.13
44. min - znów strzał Andre Martinsa, tym razem z wolnego i w wiślacki mur.
18.10
40. min - czekamy na 3500. gola dla Wisły Kraków w historii jej występów w ekstraklasie. Ten Burligi nosi numer 3499. Tymczasem bramkarz "Białej Gwiazdy" z łatwością wyłapuje strzał Portugalczyka Andre Martinsa.

18.05
35. min - przez ponad pół godziny meczu warszawianie nie potrafili stworzyć ani jednej groźnej sytuacji pod bramką Michała Buchalika. Krakowianie mądrze bronią się na własnej połowie i próbują szybkich wypadów.

18.00
29. min - gol dla Wisły po strzale Łukasza Burligi! To był techniczny, mierzony strzał obrońcy "Białej Gwiazdy", po którym bramkarz Legii nie zdążył sięgnąć piłki.
17.55
26. min - Majecki broni groźny strzał Rafała Boguskiego, a po dobitce Dawida Szota Wisła wykonuje rzut wolny. Rezultat wciąż bezbramkowy.
17.50
20. min - Igor Lewczuk ostrzeżony przez sędziego po ostrym faulu na Jakubie Błaszczykowskim, ale obyło się bez kartki.

17.43
W Krakowie rozpoczął się mecz Wisły z Legią Warszawa. Po 13 minutach gry rezultat bezbramkowy, bez sytuacji z obu stron. Nieudany rzut wolny w wykonaniu Jakuba Błaszczykowskiego. Żółtą kartką za faul na Lubomirze Tupcie ukarany został Artur Jędrzejczyk z Legii.

17.00
Piłkarze Wisły wybiegli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Trzymaj się Broziu". W ten sposób podkreślają więź z Pawłem Brożkiem, który w ostatnich dniach złamał rękę i musiał poddać się operacji.

W składzie Wisły jedna niespodzianka: w wyjściowej jedenastce jest Dawid Szot, który do tej pory zagrał w ekstraklasie tylko dwa razy - w sierpniu ubiegłego roku przeciw Pogoni Szczecin i w październiku 45 minut z Lechem Poznań. Wraca też do podstawowego składu po dłuższej przerwie Rafał Boguski. Do szerokiej kadry po wyleczeniu kontuzji wrócił Daniel Hoyo-Kowalski.

- Mieliśmy mało czasu, by niektórych z graczy doprowadzić do pełnej dyspozycji - powiedział trener Wisły w ostatniej rozmowie z Canal Plus. - Nie zapomnieliśmy, jak zdobywaliśmy punkty. Mamy w sobie dużo pokory po ostatniej porażce, ale mamy też w sobie dużo wiary.

Przedmeczowe wpisy

Ostatni mecz Wisły Kraków z Piastem Gliwice przyniósł „Białej Gwieździe” nie tylko sromotną porażkę 0:4, ale również stratę dwóch zawodników na mecz z Legią Warszawa. Maciej Sadlok został ukarany żółtymi kartkami numer osiem i dziewięć w tym sezonie, a już pierwsza z nich eliminowała go z potyczki z drużyną ze stolicy. Ósmą kartkę dostał też Vukan Savicević i jego również nie zobaczymy na boisku w niedzielę.

Naturalnym dublerem dla Macieja Sadloka mógłby być Mateusz Hołownia, ale on z Legią nie zagra, bo jest z niej wypożyczony i gdyby wystąpił, Wisła musiałaby za to słono zapłacić. Artur Skowronek nawet nie kryje, że nie podoba mu się ta sytuacja.

- Szczerze, to tego nie rozumiem. Po to się wypożycza piłkarza, żeby sprawdzić czy on się nadaje do powrotu do Warszawy czy nie. A kiedy to najlepiej sprawdzić, jak nie w meczu z drużyną, która ma taką jakość jak Legia? Nie rozumiem takich zapisów - podkreśla szkoleniowiec.

Kto więc zagra z Legią? Piszemy o możliwych rozwiązaniach w tekstach poniżej.

Wisła Kraków zmaga się z problemami przed meczem z Legią Warszawa

Wisła Kraków - Legia Warszawa 7.06 2020

Kontuzja Pawła Brożka mocno pokrzyżowała plany trenera Wisły. Przecież to "Brozio" jest największym specjalistą w tej drużynie od strzelania bramek Legii. Co słychać u napastnika, który doznał złamania ręki? Czy wykuruje się jeszcze przed końcem sezonu? I kto go zastąpi w najbliższym czasie?

Wisła Kraków. Paweł Brożek już po zabiegu złamanej ręki

Wisła Kraków zgłosiła młodego piłkarza do rozgrywek ekstraklasy

Wisła Kraków. Vullnet Basha będzie chciał rozwiązać kontrakt z „Białą Gwiazdą”?

Oczywiście mecz Wisły z Legią odbędzie się bez udziału publiczności. Można więc oczekiwać rekordowej frekwencji przed telewizorami. Poniżej szczegóły transmisji.

Sprawdzamy też, co słychać w obozie odwiecznego rywala "Białej Gwiazdy".

Trener Legii Aleksandar Vuković: Mecz z Wisłą Kraków to dla mnie największy klasyk

Aleksandar Vuković przed meczem z Wisłą: Nie mówmy o autostradzie do mistrzostwa

Najważniejsze są składy, w jakich zagrają Wisła i Legia. Zrobiliśmy solidny wywiad w sztabach obu drużyn, a tutaj zamieszczamy tego efekty.

Przestudiuj tabelę przed meczem Wisły z Legią. Czy wygrana "Białej Gwiazdy" pomoże jej oddalić się od strefy spadkowej?

QUIZ. Rozpoznasz piłkarzy Wisły Kraków? CZĘŚĆ II

Wisła - Legia. Te mecze zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Dzisiejszy będzie wyjątkowy, bo z wiadomych względów kibiców na stadionie zabraknie. Czekając na otwarcie trybun dla publiczności, przypominamy kolejki po bilety, jakie ustawiały się przed stadionem Wisły, kiedy zbliżały się spotkania z Legią. A może sami w tych kolejkach staliście? Zobaczcie je w GALERII.