Wisła Kraków zwycięża w Warszawie!

Wojciech Matusik
Wisła Kraków zwyciężyła z Polonią Warszawa. Samobójczą bramkę w 90. minucie strzelił Łukasz Piątek.

Wisła Kraków wygrała z Poloną Warszawa 1:0 w meczu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Samobójczą bramkę w 90. minucie strzelił Łukasz Piątek.

W meczu pierwszej z ostatnią drużyną ekstraklasy przepaści w umiejętnościach i organizacji gry nie było widać. Wisła starała się kontrolować grę, ale Polonia również stworzyła sobie kilka okazji do zdobycia goli. Celne strzały z obu stron można było jednak policzyć na palcach jednej ręki.

W drugiej połowie niemal do końca niewiele się zmieniło i w 90. minucie wydawało się, że Wisła zdoła wywieźć z Warszawy tylko jeden punkt. Tymczasem cały wysiłek "Czarnych Koszul" zniweczył duet Łukasz Piętek i Sebastian Przyrowski. W 91. minucie Piątek wycofał piłkę do bramkarza, a ten fatalnym kiksem przepuścił ją obok siebie. Piłka powolutku wtoczyła się do bramki, dając Wiśle trzy punkty.

Wisła: Marcin Juszczyk - Pablo Álvarez Menéndez, Arkadiusz Głowacki, Marcelo, Júnior Enrique Díaz Campbell - Wojciech Łobodziński (84, Tomáš Jirsák), Radosław Sobolewski, Issa Ba, Piotr Brożek (72, 17. Andraž Kirm) - Patryk Małecki, 23. Paweł Brożek (46, 9. Rafał Boguski).

Polonia: Sebastian Przyrowski - Radek Mynář, Tomasz Jodłowiec, Piotr Dziewicki, Tomasz Brzyski - Janusz Gancarczyk (68, Daniel Mąka), Łukasz Trałka, Andreu Guerao Mayoral, Łukasz Piątek, Adrian Mierzejewski (80, Marek Sokołowski) - Daniel Gołębiewski (59, Filip Ivanovski).

żółte kartki: Gołębiewski, Trałka - Sobolewski.

sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).
widzów: 3300.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny