Wisła Kraków zagrała pierwszy sparing w okresie przygotowawczym

Przyjazd Wisły Kraków do Zembrzyc wywołał bardzo duże zainteresowanie miejscowych kibiców. „Biała Gwiazda” witana była z honorami, gdy krakowianie podjechali pod stadion Garbarza grała orkiestra, a kibice szczelnie otoczyli autokar. Kolejny raz okazało się, że warto grać takie mecze w regionie, żeby promować klub i piłkę nożną. Z piłkarskiego punktu widzenia sparing z Reprezentacją Powiatu Suskiego był natomiast dobrym przerywnikiem w treningach i poprzedził wyjazd wiślaków na zgrupowanie do Warki.

Początkowo wiślacy mieli grać z Garbarzem, który na co dzień występuje w klasie okręgowej. Trener miejscowych Zdzisław Janik, zresztą były piłkarz Wisły, wpadł jednak na pomysł, żeby zebrać zdolnych chłopaków z okolicznych klubów i pod szyldem wspomnianej Reprezentacji Powiatu Suskiego dać im możliwość konfrontacji z zespołem z ekstraklasy. - Dla niektórych to może być jedyna taka szansa w przygodzie z futbolem, ale kto wie, czy któryś z tych chłopców nie wpadnie w oko sztabowi Wisły. Skoro jest okazja rozegrać taki mecz, to niech chłopaki się pokażą - mówił przed meczem Janik.

Mecz, zgodnie z przewidywaniami, od początku toczył się przy przewadze Wisły, która prowadzenie uzyskała w 13 min, gdy testowany Szymon Stasik bardzo dobrze podał do Rafała Boguskiego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem sprytnym strzałem posłał piłkę do siatki.

Trener Maciej Stolarczyk dał pograć w tym spotkaniu praktycznie wszystkim piłkarzom. Inną jedenastkę oglądaliśmy w pierwszej połowie, inną w drugiej. Trzej bramkarze zagrali po pół godziny.

W drugiej połowie krakowianie wciąż przeważali, ale kilka razy gospodarze potrafili się odgryźć. Strzelał groźnie m.in. Adisa Monsuru.

Drugą bramkę zdobyła jednak w końcu Wisła, bo podanie Łukasza Burligi na gola zamienił Emmanuel Kumah. A w 81 min mogło być 3:0, bo rzut karny wykonywał Aleksander Buksa. Strzelił nawet mocno, ale na wysokości dogodnej dla bramkarza i Bartłomiej Bruzda obronił.

Skończyło się zatem na wygranej krakowian 2:0. Kolejny sparing Wisła zagra w środę w Warce, a jej rywalem będzie I-ligowy Radomiak.

Reprezentacja Powiatu Suskiego - Wisła Kraków 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Boguski 13, 0:2 Kumah 74,
RPS: Bruzda - Marek, Mentel, Bryła, Talaga - Kwaśniewski, Sobański, Bobek, Kryjak - Szydłowski, Monsuru oraz Żaczek, Elżbieciak, Furman, Kania, Paczka, Pacyga, Durda, Wróbel.
Wisła: Buchalik (30 Chorążka) - Niepsuj, Hoyo-Kowalski, Janicki, Pietrzak- Boguski, Szot - Mak, Wojtkowski, Stasik - Bałaniuk. Druga połowa: Chorążka (61 Broda) - Morys, Wasilewski, Klemenz, Burliga - Plewka, Basha - Kumah, Drzazga (70 Balicki), Grabowski - Brożek (70 Buksa).
Sędziował: Mariusz Adamczyk (Wadowice). Widzów: 500.