Wisła Kraków - Stal Mielec 1:0 w sparingu

Wisła Kraków rozegrała pierwszy w zimowej przerwie sparing. W ośrodku treningowym w Myślenicach „Biała Gwiazda” pokonała Stal Mielec 1:0 po całkiem dobrym meczu, toczonym w szybkim tempie, szczególnie jak na grę kontrolną.

Trener Artur Skowronek dał pograć szerokiemu gronu zawodników, których ma w kadrze. W obu połowach zobaczyliśmy dwie różne jedenastki. Z nowych piłkarzy pierwszy raz w barwach „Białej Gwiazdy” pokazali się Gieorgij Żukow i Mateusz Hołownia.

W pierwszej połowie mecz był żywy. Wisła miała przewagę optyczną, Stal nastawiła się na kontry. Pierwszą groźną akcję stworzyli mielczanie, ale po strzale Bartosza Nowaka piłka nieznacznie minęła cel. Bliżej objęcia prowadzenia byli wiślacy. W poprzeczkę wypalił z dystansu Vukan Savicević, a najlepszą okazję przed przerwą zmarnował Łukasz Burliga, po którego strzale z pola karnego piłka trafiła w słupek.

Pecha miał Jakub Błaszczykowski, który po starciu z jednym z rywali upadł na boisko z rozbitą głową. Kapitan Wisły wytrzymał jednak dzielnie, a po założeniu opatrunku, kontynuował grę.

W drugiej połowie, mimo całkiem nowej jedenastki Wisła wciąż miała przewagę. Kilka razy mocno kotłowało się pod bramką Stali, ale brakowało nieco wykończenia. Krakowianie nie rezygnowali jednak do samego końca z szukania okazji na gola i w 80 min przeprowadzili popisową akcję. Marcin Wasilewski rzucił piłkę na lewe skrzydło do Jeana Carlosa, a ten dograł idealnie w pole karne do nadbiegającego Rafała Boguskiego, który pewnym strzałem do siatki wykończył akcję, co spowodowało euforię ponad tysiąca kibiców, którzy pojawili się w Myślenicach.

Dodajmy, że w ośrodku treningowym Wisły pojawił się już Hebert, który czeka jeszcze tylko na dokumenty z Japonii, żeby formalnie zostać zawodnikiem „Białej Gwiazdy”. Badania wciąż przechodzi natomiast Nikola Kuveljić. Pojawiły się co prawa informacje, że są jakieś problemy ze zdrowiem Serba, ale zdementował je trener Artur Skowronek: - Trwa to dlatego długo, bo to są bardzo kompleksowe badania i jeszcze się nie zakończyły. To ma być perspektywiczny i długi kontrakt. Dlatego sprawa jest jeszcze w toku.

Czy tak jest rzeczywiście, przekonamy się niebawem, że badania, badaniami, ale jednak okazuje się, że Wisła ostrożnie podchodzi do tematu i wolałaby Kuveljicia na razie wypożyczyć z opcją transferu definitywnego latem. Na to jednak nie za bardzo chcą przystać Serbowie z FK Javor Ivanjica.

Wisła Kraków- Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Boguski 80.
Wisła: Lis - Burliga, Klemenz, Janicki, Sadlok - Pawłowski - Błaszczykowski, Żukow, Savicević, Mak - Buksa. II połowa: Buchalik – Bartosz,Wasilewski, Szota, Hołownia - Szot - Boguski, Basha, Chuka, Silva Zdybowicz
Stal: Primel (46 Strączek) - Stasik (66 Seweryn), Lisowski (46 Bodzioch), Żyro (66 Lisowski), Getinger - Tomasiewicz (66 Mazur), Bielak (66 Urbańczyk, 72 Sobczyk), Urbańczyk (46 Dadok), Nowak (46 Sadłocha), Prokić (72 Kramarz) - Paluchowski (46 Bajorek).
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków). Żółte kartki: Buksa, Bartosz. Widzów: 1000.