Wisła Kraków wygrywa w Łodzi. Alon Turgeman bohaterem meczu

Wisła Kraków wygrała w Łodzi z ŁKS-em 2:1. Bohaterem meczu został Alon Turgeman, autor dwóch goli. Końcówka była nerwowa w znacznym stopniu przez Rafała Boguskiego, który zmarnował rzut karny na 3:1, a w ostatnich minutach również sytuację sam na sam z Arkadiuszem Malarzem.

Nie było zaskoczenia, jeśli chodzi o skład Wisły na mecz w Łodzi. Być zresztą nie mogło, bo w zespole „Białej Gwiazdy” jest sporo kontuzji, więc trener Artur Skowronek wybierał po prostu z tych, którzy są zdrowi.
Od pierwszych minut krakowianie wyszli wysoko, atakowali rywali pressingiem. ŁKS miał poważne problemy, żeby wyjść ze swojej połowy, ale gdy w końcu to zrobił, uzyskał prowadzenie. Z prawej strony w pole karne wbiegł Pirulo i strzałem w dalszy róg pokonał Mateusza Lisa. Wisła szybko zatem przekonała się, że o punkty w Łodzi łatwo wcale nie będzie. W 13. min dostała zresztą kolejny sygnał, że może być trudno. Kolejny raz w sytuacji sam na sam z Lisem znalazł się bowiem Pirulo. Tym razem jednak bramkarz „Białej Gwiazdy” wyszedł z pojedynku obronną ręką. Gra Wisły nie wyglądała jednak w tym okresie dobrze. Wiele było nerwów w poczynaniach podopiecznych Artura Skowronka.

Dopiero w 23. min Wisła stworzyła poważniejsze zagrożenie dla bramki gospodarzy. Dośrodkowywał Mateusz Hołownia, a głową strzelał Chuca. Do pełni szczęścia Hiszpanowi zabrakło dosłownie centymetrów. Piłka otarła się bowiem o słupek i wyszła na aut. Generalnie nie była to jednak dobra połowa w wykonaniu wiślaków. To ŁKS sprawiał lepsze wrażenie, a próby strzałów z dystansu łodzian były naprawdę dobre. W 43. min błąd popełnił natomiast Maciej Sadlok, który praktycznie wystawił w polu karnym piłkę Janowi Grzesikowi. Ten jednak przestrzelił.

Nic nie wskazywało na to, że Wisła wyrówna do przerwy, ale w tym momencie „pomocną dłoń” wyciągnął do niej wspomniany Grzesik. Tak fatalnie wyrzucał aut, że podał praktycznie do Chuki, a ten błyskawicznie uruchomił Alona Turgemana. Napastnik „Białej Gwiazdy” w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem obiegł bramkarza i spokojnym strzałem do pustej bramki wyrównał stan meczu.

Tak jak Wisła dobrze skończyła pierwszą połowę, tak dobrze zaczęła drugą. W polu karnym bezmyślnie zachował się Jan Sobociński, który odepchnął Alona Turgemana. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a po chwili Izraelczyk pewnym strzałem dał prowadzenie gościom.

Wisła kontrolowała sytuację, a w 64. min miała świetną okazję na kolejnego gola. W polu karnym faulowany był David Niepsuj i sędzia podyktował kolejną jedenastkę. Fatalnie wykonał ją jednak Rafał Boguski. Jego strzał bez większych problemów obronił Arkadiusz Malarz.

Krakowianie nie strzelili zatem trzeciego gola, przez co końcowe minuty były nerwowe. Mógł sprawę uspokoić ponownie Boguski, który stanął oko w oko z Malarzem. Znów jednak górą był bramkarz ŁKS-u. Z drugiej strony boiska nie było jednak większego pożaru pod bramką Mateusza Lisa. Gospodarze nie mieli ani środków, ani pomysłu, jak zaskoczyć „Białą Gwiazdę”. W ten sposób trzecie kolejne zwycięstwo wiślaków stało się faktem.

ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Pirulo 8, 1:1 Turgeman 45+2, 1:2 Turgeman 51 karny.
ŁKS: Malarz - Grzesik, Moros, Sobociński (70 Dominguez), Wolski - Rozwandowicz - Pirulo, Trąbka (81 Sajdak), Srnić, Ratajczyk - Corral (69 Sekulski)
Wisła: Lis - Niepsuj, Janicki, Klemenz, Sadlok - Basha, Kuveljić - Boguski, Chuca (46 Wojtkowski), Hołownia (70 Buksa) - Turgeman (78 Tupta).
Sędziowali: Bartosz Frankowski (Toruń) oraz Marcin Boniek (Bydgoszcz) i Jakub Winkler (Toruń). Żółte kartki: Grzesik (37, faul), Arndt (56, niesportowe zachowanie), Corral (65, faul) - Klemenz (32, faul), Kuveljić (71, faul), Niepsuj (87, faul), Sadlok (90+4, gra na czas).