Udanie wypadł pierwszy sparing piłkarzy Wisły. „Biała Gwiazda” pokonała w nim w Myślenicach beniaminka ekstraklasy Stal Mielec 4:2. Szczególnie zadowolony może być po tej konfrontacji Jean Carlos Silva, który w drugiej połowie skompletował hat-tricka.

Trener Artur Skowronek wystawił dwie jedenastki na każdą z połów. W pierwszej części gra Wisły nie wyglądała najlepiej, a krakowianie mieli duże problemy, żeby poważniej zagrozić bramce Stali. W ekipie „Białej Gwiazdy” nieoficjalny debiut zanotował Fatos Beqiraj. Widać, że to piłkarz bardzo silny, który nie daje się przestawiać na boisku. Na razie jednak nie zaprezentował jeszcze zbyt dużo walorów czysto piłkarskich.

Przed przerwą nieco lepsze wrażenie sprawiali gości, którzy prowadzili po pięknym strzale z rzutu wolnego Macieja Domańskiego. Stal miała też kilka innych okazji, ale dobrze spisywał się przy nich Mateusz Lis w bramce Wisły.

W drugiej połowie przez pierwszy kwadrans niewiele zapowiadało strzelecką kanonadę, która miała nadejść. W 60 min Stal podwyższyła prowadzenie, po uderzeniu głową Łukasza Seweryna. Na tym jednak strzeleckie aktywa przyjezdnych się skończyły, a do głosu coraz mocniej zaczęła dochodzić Wisła, która błyskawicznie odrobiła straty.

Najpierw Jean Carlos Silva wykorzystał błąd jednego z obrońców Stali, który praktycznie wyłożył piłkę Brazylijczykowi w polu karnym. Skuteczny strzał do siatki był jedynie formalnością. Chwilę później po podaniu Dawida Szota przytomnym strzałem z pola karnego popisał się Rafał Boguski i mieliśmy 2:2.

Końcówka meczu to była już zdecydowana dominacja Wisły, której zwieńczeniem były dwa kolejne gole Silvy. Najpierw wykorzystał on rzut karny, podyktowany po tym jak dośrodkowanie Dawida Szota ręką zatrzymał jeden z obrońców. Następnie Silva otrzymał w polu karny podanie od rozgrywającego bardzo dobry mecz Szota i strzałem z pola karnego ustalił wynik spotkania.
Kolejny sparing Wisła rozegra w sobotę w Bielsku-Białej z innym beniaminkiem ekstraklasy, Podbeskidziem.

Wisła Kraków - Stal Mielec 4:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Domański 19, 0:2 Seweryn 60, 1:2 Silva 64, 2:2 Boguski 66, 3:2 Silva 81 karny, 4:2 Silva 83.
Wisła: Lis - Burliga, Hoyo-Kowalski, Janicki, Sadlok - Pawłowski, Żukow – Buksa, Chuca, Michał Mak - Beqiraj. II połowa: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Koncewicz-Żyłka, Jania - Kuveljić, Boguski - Szot, Duda, Chmiel - Silva.
Stal: Strączek - Lisowski, Kościelny, Żyro, Getinger - Mateusz Mak, Tomasiewicz, Urbańczyk, Domański, Prokić - Tomczyk. Grali również: Gliwa - Bartosz, Bodzioch, Skrzyniak, Seweryn, Bielak, Dadok, Sadłocha, Zjawiński.
Sędziował: Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Duda - Kościelny.