Wisła Kraków. Wiślacy zagrali przeciwko Norwegii. Polska U-19 przegrała w Halden

Anna Kaczmarz
Czterech piłkarzy związanych z Wisłą Kraków zagrało w reprezentacji Polski U-19 w towarzyskim meczu z Norwegią, który został rozegrany w Halden. „Biało-Czerwoni” przegrali 1:2.

W podstawowym składzie naszej reprezentacji zagrali aktualni piłkarze Wisły, czyli Piotr Starzyński i Paweł Koncewicz-Żyłka, wypożyczony do Hutnika Kraków Daniel Hoyo-Kowalski oraz były gracz „Białej Gwiazdy”, a dzisiaj Genoa CFC, Aleksander Buksa. Trzej pierwsi zagrali pełne 90 minut, Buksa został zmieniony w 67 min przez Szymona Włodarczyka.

Polacy prowadzili od 21 minuty, gdy gola strzelił Dominik Marczuk. Siedem minut później wyrównał Seedy Jatta. Remis 1:1 utrzymywał się aż do doliczonego czasu gry. W 90+1 min do siatki trafił jednak Oscar Bobb i Norwegowie mogli cieszyć się z wygranej.

Spotkanie z Norwegią było pierwszym w towarzyskim turnieju, jaki podopieczni Mariusza Rumaka rozgrywają w tym kraju. 7 września również w Halden zagrają z Danią.