Wisła Kraków. „Wawelskie Smoki” niewiele miały do powiedzenia

Andrzej Banaś
Koszykarze TS Wisła Chemart Kraków przegrali w meczu I ligi w Pruszkowie z ekipą Elektrobud-Investment Znicza Basket 59:73. Trudno się było jednak spodziewać innego wyniku, wobec tego, co dzieje się wokół drużyny „Wawelskich Smoków”.

Koszykarze TS Wisła Chemart Kraków mają ostatnio duże problemy, przede wszystkim organizacyjne. Wisi nad nimi groźba wycofania z rozgrywek, ale w klubie starają się zrobić wszystko, żeby do tego nie doszło. Na razie udało się zorganizować wyjazd do Pruszkowa, co już było małym sukcesem. A co do przyszłości zespołu Piotra Piecucha, sporo powinno wyjaśnić się w kolejnym tygodniu.

W chwili, gdy przy ul. Reymonta są tak poważne problemy, trudno nawet wymagać od niedoświadczonego zespołu cudów. Cudów nie było też w Pruszkowie. Od samego początku gospodarze dominowali na parkiecie. Dość powiedzieć, że przez pierwsze trzy minuty Wisła nie zdobyła nawet punktu. Znicz prowadził już 10:0, a później konsekwentnie utrzymywał dystans do krakowian. Na koniec pierwszej kwarty gospodarze prowadzili już czternastoma punktami.

W kolejnych częściach utrzymywało się kilkunastopunktowe prowadzenie Znicza, którego koszykarze w pełni kontrowali sytuację na parkiecie. Z taką też przewagą wygrali ostatecznie cały mecz.

Elektrobud-Investment Znicz Basket Pruszków - TS Wisła Chemart Kraków 73:59 (21:7, 19:18, 21:19, 12:15)
Znicz: Szwed 23, Suliński 16, Kierlewicz 14, Tyszka 8, Sobczak 2 oraz Dalkowski 5, Proczek 3, Czosnowski 2, Czemerys 0, Drewniak 0.
Wisła: Chrabota 18, Włodarczyk 7, Zgłobicki 5, Maj 2, Żaczek 0 oraz Krakowiak 9, Czyż 7, Gorgoń 6, Bogdanowicz 3, Wojciechowski 2, Rajewicz 0.
Sędziowali: Marcin Gawron, Cezary Kurowski oraz Damian Wiaderny.