Wisła Kraków udanie rozpoczęła serię sparingów. Pokazali się nowi piłkarze

Bartek Ziółkowski/wisla.krakow.pl
Jak na pierwszy sparing w okresie przygotowawczym Wisła Kraków zaprezentowała się z dobrej strony. W sobotę pokonała w Myślenicach w swoim ośrodku treningowym ekstraklasową Stal Mielec 3:2.

To była pierwsza okazja na zobaczenie w akcji nowych zawodników Wisły. Część z nich pojawiła się już w wyjściowym składzie, inni zagrali po przerwie. Pierwszą naprawdę dobrą okazję miał jednak zawodnik, który w zespole „Białej Gwiazdy” grał od dawna. Na samym początku meczu groźnie strzelał Dawid Szot, ale Mateusz Kochalski dobrze obronił.

Wisła prowadziła grę, była częściej przy piłce. Stal była schowana na swojej połowie. Dość powiedzieć, że nowy bramkarz „Białej Gwiazdy” Alvaro Raton pierwszą poważniejszą interwencję miał po ponad trzydziestu minutach gry.

W 38 min bardzo dobrą okazję na gola miała Angel Rodado, ale jego strzał z bliska obronił Kochalski. Hiszpan swoje zrobił trzy minuty później. Znów znalazł się w sytuacji sam na sam, ale tym razem przymierzył w dalszy róg i Wisła objęła prowadzenie.

Początek drugiej połowy był bardzo mocny. Najpierw wyrównał po raptem kilkudziesięciu sekundach gry Krzysztof Wołkowicz. Odpowiedź Wisły była jednak natychmiastowa, bo minutę później po szybkiej akcji krakowian samobójczego gola strzelił naciskany przez Michała Żyrę Marco Ehmann. A w 53 min podwyższył na 3:1 strzałem z bliska Miki Villar.

Stal jednak się nie poddawała. W 58 po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Marco Ehmann i strzałem głową uzyskał kontaktowego gola.

Później obie strony miały jeszcze swoje okazje, ale ostatecznie wynik już się nie zmienił.

Wisła Kraków - Stal Mielec 3:2 (1:0)
Bramki:** 1:0 Rodado 41, 1:1 Wołkowicz 46, 2:1 Ehmann 47 samob., 3:1 Villar 53, 3:2 Ehmann 58.
Wisła: Raton - Szot, Łasicki, Colley, Krzyżanowski - Duda, Tachi - Talar, Goku, Alfaro - Rodado. Druga połowa: Broda – Szot (62 Jaroch), Uryga, Moltenis, Krzyżanowski (62 Junca) – Gogól, Basha (78 Kutwa) – Villar, Olejarka, Młyński (78 Tokarczyk) – Żyro.
Stal: Kochalski - Rozwadowski, Ehmann, Matras, Getinger, Wołkowicz - Wlazło - Hinokio, Trąbka, Rozwadowski - Sokół. Grali też: Lewandowski, Leandro, Pajnowski, Gestenstein, Stępień, Kardyś, Guca, Szymański, Bieniarz, Soboń.
Sędziował: Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Tachi, Goku, Krzyżanowski, Młyński. Widzów: 300.