Bartosz Karcz
To miał być dla Wisły Kraków mecz, w którym zgarnie trzy punkty i rozpocznie pościg za czołówką I ligi. Zamiast tego był rozczarowujący remis 1:1 z Chrobrym Głogów, a po zakończeniu meczu głośne gwizdy i domaganie się kibiców dymisji trenera Radosława Sobolewskiego.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Wisła od pierwszych minut ruszyła do ataków, mocno przycisnęła Chrobrego. Nie przyniosło to jednak konkretów, a pierwszy atak gości dał im prowadzenie. W 7 min błąd popełnił Alvaro Raton, do którego podawał Alan Uryga. Bramkarz Wisły przepuścił niespodziewanie piłkę na rzut rożny, a po nim Mikołaj Lebedyński głową posłał piłkę do siatki.

Krakowianie ruszyli do odrabiania strat, atakowali, gra toczyła się przede wszystkim na połowie Chrobrego. W 18 min byli bliscy wyrównania, ale po podaniu Angela Rodado w bramkę nie trafił z kilku metrów Miki Villar.

W 26 min min Wisła była jeszcze bliżej wyrównania, bo po strzale Kacpra Dudy piłka trafiła w poprzeczkę. Krakowianie parli cały czas do przodu i w końcu dopięli swego. W 40 min z prawej strony dośrodkował Miki Villar, a w polu karnym co prawda z piłką minął się Angel Rodado, ale całość zamknął strzałem z bliska do siatki Roman Goku. I tak już do przerwy zostało.

Początek drugiej połowy wyglądał tak, że w ataku była praktycznie cały czas Wisła, ale miała problem, żeby stworzyć takie realne zagrożenie dla bramki Chrobrego. Goście przede wszystkim się bronili, grali na czas. Robili wszystko, co w ich mocy, by utrzymać korzystny dla nich remis. Dopiero po około kwadransie gry Chrobry nieco przesunął grę dalej od swojej bramki.

W 75 min Wisła strzeliła gola, konkretnie Bartosz Jaroch, ale po długiej analizie VAR Wojciech Myć bramkę anulował. Chodziło o zagranie ręką Szymona Sobczaka chwilę przed strzałem Jarocha.

Wisła do końca próbowała wcisnąć zwycięską bramkę, ale Chrobry się obronił i wywiózł z Krakowa cenny punkt.

Wisła Kraków – Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Lebedyński 7, 1:1 Goku 40.
Wisła: Raton - Jaroch, Uryga, Colley, Junca (64 Krzyżanowski) – Carbo (84 Basha) – Villar (73 Baena), Duda (65 Sobczak), Goku (73 Olejarka), Alfaro - Rodado.
Chrobry: Węglarz - Tupaj, Zarówny (57 Michalec), Estigarribia, Malczuk, Hanc (73 Paz) – Biel (73 Tabiś), Mucha (85 Plewka), Mandrysz, Ozimek - Lebedyński.
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Lebedyński, Mucha. Żółtą kartką ukarany został również trener Chrobrego Piotr Plewnia. Widzów: 15 069.