Wisła Kraków. Rezerwy „Białej Gwiazdy” wygrywają z Limanovią na jej terenie

Marcin Wójtowicz
Bartek Ziółkowski/wislakrakow.com
Kolejną wygraną w IV lidze małopolskiej zaliczyły rezerwy Wisły Kraków. Tym razem nie bez trudu podopieczni trenera Mariusza Jopa komplet punktów zgarnęli w Limanowej.

Trzeba przyznać, że Limanovia zawiesiła liderowi poprzeczkę bardzo wysoko. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, na boisku momentami wręcz iskrzyło. W 42 min kontra gości zakończyła się faulem w polu karnym na Kubie Wiśniewskim i Wisła dostała „jedenastkę”. Rzut karny wykonywał Jakub Niewiadomski, ale Rafał Pietrzak fantastycznie obronił.

To tylko na moment odroczyło fakt uzyskania prowadzenie przez Wisłę przed przerwą. Po kolejnych dwóch minutach Wiktor Szywacz przymierzył bowiem precyzyjnie z 20 metrów i „Biała Gwiazda” miała 1:0 przed zejściem na przerwę.

W drugiej połowie gospodarze prowadzili grę, Wisła raczej starała się kontrolować sytuację i spokojnie bronić prowadzenia. Krakowianie dobrze się bronili, a w końcówce meczu po szybkim ataku Maciej Kuziemka zaskoczył bramkarza Limanovii i ustalił wynik spotkania.

Obydwie drużyny kończyły mecz w osłabieniu po czerwonych kartkach dla Michała Palacza i Dominika Sargi. Limanovia schodziła z boiska z podniesioną głową, ale z wielkim niedosytem.

Limanovia Limanowa - Wisła II Kraków 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Szywacz 44, 0:2 Kuziemka 84.
Limanovia: Pietrzak - Bruliński, Żaba, M. Palacz, G. Mus (55 K. Mus) - Kurczab, Kurek, Matras (88 Śliwa), K. Palacz (86 Mrożek) - Pławecki (68 Nowak), Kulig (55 Ciesielski).
Wisła II: Szewczyk - Wiśniewski, Złoch, Bonachera (90+5 Ramirez), Niewiadomski - Kutwa, Zimon (82 Ćwik) - Szywacz (73 Stanek), Grau, Sałamaj (46 Kuziemka) - Bartoń (78 Sarga).
Sędziował: Szymon Putek (Wadowice). Żółte kartki: Pietrzak, G. Mus, Ciesielski, M. Palacz dwie - Złoch, Grau, Sarga dwie. Czerwone kartki: M. Palacz (90+3, za drugą żółtą) - Sarga (88, za drugą żółtą). Widzów: 500.