Wisła Kraków. Remis juniorów starszych "Białej Gwiazdy" ze swymi rówieśnikami z Legii Warszawa. Wielkie emocje w Myślenicach

Jerzy Filipiuk
Juniorzy starsi Wisły Kraków zanotowali pierwszy remis w tym sezonie
Juniorzy starsi Wisły Kraków zanotowali pierwszy remis w tym sezonie Facebook Akademia Piłkarska Wisły Kraków
W zaległym meczu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, rozegranym w Myślenicach, Wisła Kraków zremisowała z Legią Warszawa 2:2 i awansowała na siódme miejsce w tabeli. Miał się on odbyć w minioną sobotę (13.11.2021), ale został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego. Obie drużyny stworzyły bardzo ciekawe - zwłaszcza po przerwie - widowisko.

Wisła - Legia: szybkie prowadzenie

W pierwszej połowie spotkania krakowianie mieli przewagę, grali agresywnie, atakowali warszawian już na ich połowie boiska, często przeszkadzając im w rozgrywaniu swych akcji i odbierając im piłkę. Pressing wiślaków powodował, że piłkarze ze stolicy nie potrafili przejąć inicjatywy w grze, a tym bardziej stwarzać groźnych sytuacji podbramkowych.

Prowadzenie wiślacy objęli w 11 min, gdy po rzucie rożnym i wybiciu piki przez bramkarza Jakuba Kowynię zza pola karnego strzelił Arkadiusz Ziarko, a piłkę głową podbił Marcin Bartoń, lokując ją w siatce. Był to jego czwarty gol w tych rozgrywkach w bieżącym sezonie. Kowynia zapewne mógł w tej sytuacji lepiej interweniować, ale chyba sądził, że piłka przeleci obok bramki.

Wisła - Legia: kolejne okazje

Wiślacy nie zadowolili się szybko uzyskanym golem. Nadal atakowali bramkę legionistów. W 23 min - po kolejnym przechwycie piłki w środkowej strefie boiska - w pola karne wbiegł Kacper Chełmecki i silnie strzelił z ostrego kąta, ale bramkarz gości tym razem nie dał się zaskoczyć.

W 34 min "Biała Gwiazda" miała kolejną okazję do podwyższenia wyniku meczu, ale strzał z bliska Chełmeckiego i dobitka Bartonia zostały zablokowane. Do końca pierwszej połowy spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Legioniści nie potrafili poważniej zagrozić bramce krakowian. Zamieszanie na polu karnym wiślaków po rzucie rożnym to mała zdobycz Legii jak na pierwsze 45 minut gry.

Wisła - Legia: zmarnowany karny

Drugą połowę meczu krakowianie rozpoczęli w równie dobrym stylu co pierwszą. W 47 min Chełmecki wykorzystał fatalny błąd Bednarza (który zagrał pikę wprost pod jego nogi) i celnie strzelił (znowu kiepsko interweniował Kowynia). To było jego siódme trafienie w tym sezonie. 3 min później Kacper Skrobański sfaulował Jordana Majchrzaka i sędzia podyktował rzut karny, ale uderzenie Igora Strzałka obronił Kacper Szewczyk (ten ostatni powtórzył swój wyczyn w meczu z Arką Gdynia).

Zamiast 2:1 po chwili mogło być 3:0, jednak Kowynia sparował strzał Urbańskiego zza pola karnego. W 54 min padł w końcu gol dla gości, gdy po ich ładnej akcji nie do obrony huknął Dawid Kiedrowicz. Przyjezdni spisywali się o wiele lepiej niż przed przerwą, nie załamali się zmarnowaną "jedenastką", a po zdobyciu "kontaktowego" gola grali z dużą werwą, ofensywnie, szukając okazji do wyrównania.

Wisła - Legia: wyrównujący gol

Wiślacy długo skutecznie powstrzymywali akcje rywali i próbowali podwyższyć wynik. W 78 min Chełmecki zagrał do Feliksa Grzybowskiego, który z pola karnego mocno strzelił, ale obok słupka. Tymczasem 6 min później Majchrzak kapitanie zagrał do Fryderyka Janaszka, który dziubnął piłkę z boiska i było 2:2.

Legioniści do końca spotkania szukali szansy na zdobycie zwycięskiego gola. Napierali na wiślaków, próbowali na różne sposoby rozmontować defensywę Wisły, ale - paradoksalnie - najlepszą okazje mieli nie wyniku składnej akcji, tylko błędu - w 87 min - Szewczyka, który wybił piłkę pod nogi Strzałki. Ten jednak nie skorzystał z nieoczekiwanego "prezentu".

Wisła Kraków - Legia Warszawa 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartoń 11, 2:0 Chełmecki 47, 2:1 Kiedrowicz 54, 2:2 Janaszek 84.
Wisła: Szewczyk - Sałamaj, K. Głogowski, Skrobański, Jania - Ziarko (87 Akpan), Gądek (78 Stachoń), Gurgul, Urbański (62 F. Grzybowski) - Bartoń (62 Stanek), Chełmecki.