Tomasz Bochenek
Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice. 2 września 2022 w pierwszoligowym meczu na stadionie przy ul. Reymonta było 2:3. Wojciech Matusik
Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice. Wtorek, 6 czerwca, godz. 18. To był mecz o wielką stawkę na stadionie przy ul. Reymonta! W półfinale baraży o awans do ekstraklasy czwarta w I-ligowym sezonie 2022/2023 "Biała Gwiazda" grała z Puszczą, która zajęła miejsce piąte. I przegrała z nią 1:4! Niepołomicki zespół w finale baraży zmierzy się 11 czerwca o godz. 18 w Niecieczy z Bruk-Betem Termaliką.

Koniec.

11 czerwca o godz. 18 Puszcza zagra mecz o ekstraklasę. Jeśli do niej awansuje, swoje mecze będzie rozgrywała na stadionie przy Reymonta. A czuje się tu znakomicie!

90+4. minuta. Klisiewicz na 1:4!

Szokujące zachowanie defenswy Wisły. "Co wy robicie, wy naszą Wisłę hańbicie!" - śpiewają kibice.

90+3. minuta. Żyro zastąpił Dudę

Zmiana jest, meczu to Wiśle nie uratuje.

90+1. minuta. Klisiewicz dobija Wisłę!

1:3. Wisła nie awansuje do ekstraklasy.

90. minuta.

Doliczonych będzie pięć.

88. minuta. Centrostrzał Fernandeza

Komar wybił piłkę na róg. A po rogu jak zwykle.

84. minuta. Gol dla Wisły! 1:2. Tu się jeszcze będzie działo!

Taki trochę strzał rozpaczy, po uderzeniu Muli z 25 m piłka odbiła się od nogi Bartosza i przeleciała nad Komarem.

82. minuta. Znów rzut rożny Wisły.

Nawet nie wiemy, jak to skomentować. Zero. Zero zagrożenia.

80. minuta. "Awans to wasz obowiązek!"

Zaśpiewali kibice. Bez przekonania.

76. minuta. Kolejne dwie zmiany w Puszczy

Schodzą Kidrić i Zapolnik, wchodzą Klisiewicz i Stępień.

74. minuta. Wisła stara się kruszyć mur

Efekt ciągle ten sam. Szczerze mówiąc, nie widać w niej żadnej refleksji, żadnych wniosków po dwóch przegranych z Puszczą w tym sezonie.

72. minuta. Strzał Igbekeme zza narożnika pola karnego

Ambitnie, sporo niecelnie.

69. minuta. Kolejny rzut rożny Wisły

Ale Wisła w rzuty rożne nie umie.

66. minuta. Dwie zmiany w Puszczy

Pięczek i Siemaszko po wykonaniu dobrej roboty wracają do bazy. Mecz będą kończyć Frelek i Bartosz. Jakub Bartosz, który na tym stadionie wiele razy grał w ekstraklasowej Wiśle.

63. minuta. Wisła atakuje, atakuje.

I nic to nie daje.

61. minuta. Rodado bliski gola!

Piłka przeleciała tuż obok celu.

60. minuta. Trzecia zmiana w Wiśle

Nie ma już Colleya, jest Mula

59. minuta. Jaroch podziałał na skrzydle, wywalczył korner

Ta zmiana miała sens.

56. minuta. Igbekeme zrobił kapitalną akcję

A Fernandez totalnie ją zepsuł.

55. minuta. Racowisko kibiców Wisły

Pokazalibyśmy wam, gdy internet tu normalnie działał.

53. minuta. Junca w słupek!

Tak blisko gola Wisła w tym meczu jeszcze nie była.

51. minuta. Żółta kartka dla bramkarza Puszczy

Kewin Komar ociągał się z rozpoczęciem akcji.

50. minuta. Wisła żwawsza

No bo przecież nie mogło być inaczej.

No to lecimy z drugą połową!

W Wiśle dwie zmiany. Tachi i Szot skończyli udział w tym meczu, impuls drużynie mają dać Jaroch i Igbekeme.

45+4. minuta. Żółta kartka dla Dudy

I koniec pierwszej połowy. Wisła bezsilna, Puszcza brutalnie pewna w swojej grze.

45+3. minuta. Wisła - Puszcza 0:2!

Rzut rożny i Łukasz Sołowiej główkuje do siatki!

Zdjęcie poprzedzające niefortunne zdarzenie...

38. minuta. "Więcej ambicji, Wisełko, więcej ambicji!"

Się poniosło z trybun. No i poszły dwie niezłe akcje, w pierwszej Fernandez nie trafił w bramkę, finał drugiej do zapomnienia.

36. minuta. Tak szczerze, to Wisła nie ma z czego strzelić

Mecz wypisz-wymaluj, jak ten kwietniowy w Niepołomicach. Tym razem na murawie równej jak stół.

35. minuta. A Puszcza dalej atakuje!

Znów centra z lewej strony i znów główka Zapolnika. Tym razem Biegański daje radę.

33. minuta. Gol! Puszcza prowadzi 1:0

Centra z lewej strony Marcela Pięczka i Kamil Zapolnik główkuje pod poprzeczkę.

29. minuta. Po rogu dla Puszczy zawalił Moltenis.

Strata piłki na rzecz Mrozińskiego, ten uderzył z kąta, ale efektem był kolejny korner.

26. minuta. Taka nawet niezła akcja Wisły, trochę szybsza.

Ale Rodado dostał złe podanie, za plecy, no i jeszcze się poślizgnął.

24. minuta. Zmiana w Puszczy!

Thiakane pracował na drugą żółtą kartkę, trener Tułacz zareagował. Senegalczyk schodzi, zastępuje go Kamil Zapolnik.

20. minuta. Coś zaczyna się dziać

Kontra Wisły. Fernandez trafił w boczną siatkę.

19. minuta. A teraz okazja Puszczy

Strzał Mrozińskiego broni Biegański.

18. minuta. Szot główkował

Nad bramką.

12. minuta. Zero okazji bramkowych

Wisła cierpliwie rozgrywa, Puszcza cierpliwie czeka.

11. minuta. Kolejna żółta kartka dla Puszczy

Znów za faul, tym razem ukarany (sorry, upomniany - tak podobno mają mówić spikerzy) Jakub Serafin.

9. minuta. Wisła przy piłce, Puszcza na własnej połowie

Tomasz Tułacz wdrożył wariant sprawdzony w kwietniu w Niepołomicach.

7. minuta. Fajny strzał Pięczka z 20 m

Fajny, ale nad poprzeczką.

6. minuta. I już karteczka

Thiakane, za faul.

5. minuta. Kolory na dziś

No, przecież, to też się wam należy. Wisła tradycyjnie czerwono-biało, Puszcza na niebiesko.

3. minuta. Wisła w ataku

I pierwszy rzut rożny.

18.01 Zaczęli!

A my przełączamy się na relację minutową.

17.59 Hymn Wisły płynie.

Sędziowie i kapitanowie na środku boiska.

17.57 Nie no, 24 tysięcy to jeszcze nie ma.

Ale piłkarze wychodzą na murawę!

17.55 Trybuny pełne!

No, czuć, że wydarzy się coś dużego. Gdyby tylko internet na trybunie prasowej dojeżdżał, to byłoby już całkiem spoko.

17.30 Niepodzianki w składach?

Wisła bez Igora Sapały, który jest kontuzjowany. W Puszczy w zasadzie bez zaskoczeń.

17.25 Bluzgi z trybun leją się na Puszczę...

Piłkarze na rozgrzewce, grupa dopingująca Wisłę zaczęła swoją działalność na trybunach. Hejt już się polał na gości, to nie było sympatyczne powitanie.

17.20 Zaczynamy relację live!

Wisła - Puszcza. W jakich składach zagrają drużyny?

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice. Trenerzy przed meczem

Mecze Wisły z Puszczą w sezonie 2022/2023

2 września 2022 na stadionie przy ul. Reymonta Wisła podejmowała Puszczę i był to pierwszy w historii oficjalny mecz tych drużyn. "Biała Gwiazda", wówczas prowadzona jeszcze przez trenera Jerzego Brzęczka przegrała 2:3, piłkarzy Puszczy to zwycięstwo napędziło na kolejne tygodnie, "Żubry" miały kapitalną rundę jesienną.

19 października zespoły ponownie spotkały się na stadionie przy ul. Reymonta, tym razem w 1/16 finału Pucharu Polski. Goście kończyli grę w dziewiątkę, po dogrywce było 2:2. W rzutach karnych lepsza okazała się Wisła, dowodzona już przez trenera Radosława Sobolewskiego.

8 kwietnia 2023 w Niepołomicach odbył się Mecz Stulecia - no bo Puszcza wybrała go na główy punkt jubileuszowych obchodów. Wisła przyjechała rozpędzona, z serią siedmiu zwycięstw. Ósmego nie było, "Żubry" znów pokonały ją w I lidze, tym razem 2:1.