Wisła Kraków przegrywa w Radomiu i spada do I ligi

wisla.krakow.pl
Cudu nie było, Wisła Kraków przegrała w Radomiu z Radomiakiem 2:4 i spadła do I ligi. Czwarty raz w historii. Po 1964, 1985 i 1994 rok 2022 będzie zapisany czarnymi zgłoskami w historii „Białej Gwiazdy”.

Piłkarze Wisły przystępując do meczu w Radomiu, znali już wyniki pozostałych spotkań i wiedzieli, że czas na kalkulacje się skończył. Tylko zwycięstwo mogło przedłużyć szanse „Białej Gwiazdy” na utrzymanie. O bramki miał tym razem zadbać Jan Kliment. Czech za kadencji Jerzego Brzęczka wystąpił dopiero piąty raz w ligowym meczu, a od początku pierwszy raz.

Dla Wisły mecz ułożył się idealnie, bo już w 8 min po świetnej akcji Giorgi Citaiszwiliego i jego płaskim strzale goście objęli prowadzenie.

Wbrew pozorom nie uspokoiło to gry krakowian. Wyglądali tak, jakby nie wiedzieli czy pójść za ciosem, czy bardziej cofnąć się i liczyć na kontry. Inna sprawa, że Radomiak grał słabo. Gospodarze wywoływali irytację miejscowych kibiców kolejnymi kiksami. I tak ta pierwsza połowa dobiegła bez większych emocji do końca.

Dla Wisły świetnie zaczęła się druga połowa. Już na jej początku płaskim strzałem na 2:0 podwyższył Stefan Savić. Z dwubramkowego prowadzenia krakowianie cieszyli jednak tylko chwilę, bo dosłownie kilkadziesiąt sekund później Karol Angielski z najbliższej odległości zdobył gola na 1:2.

Mecz nabrał rumieńców, tempo wzrosło, ale skuteczny był już tylko Radomiak. Najpierw kolejne dwa gole zdobył Karol Angielski, a na kilka minut przed końcem Wisłę dobił Dawid Abramowicz. To, że zrobił to akurat on, było jak podsumowanie całej polityki transferowej Wisły ostatnich lat…

Radomiak Radom - Wisła Kraków 4:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Citaiszwili 8, 0:2 Savić 48, 1:2 Angielski 50, 2:2 Angielski 67, 3:2 Angielski 69, 4:2 Abramowicz 86.
Radomiak: Majchrowicz - Silva (46 Matos), Rossi, Cichocki, Abramowicz - Radecki, Łukasik (90 Świdzikowski), Cele - Leandro (90 Snopczyński), Maurides (46 Angielski), Machado (46 Nascimento).
Wisła: Kieszek - Gruszkowski, Colley, Frydrych, Hanousek - Plewka (79 Ring), Poletanović - Citaiszwili, Manu (64 Młyński), Savić (79 Skvarka) - Kliment (64 Ondrasek).
Sędziowali: Jarosław Przybył (Kluczbork) oraz Dawid Golis (Skierniewice) i Marcin Borkowski (Niedrzwica Duża). Żółte kartki: Cichocki (73, faul), Nascimento (83, faul). Żółtą kartką ukarany został również Zbigniew Wachowicz ze sztabu Radomiaka. Widzów: 4304.