Wisła Kraków - Pogoń Szczecin: zwycięstwo Białej Gwiazdy przed własną publicznością

redakcja
redakcja
Krakowska Wisła podejmowała dzisiaj (17 marca 2013 roku) Pogoń ...
Krakowska Wisła podejmowała dzisiaj (17 marca 2013 roku) Pogoń ... Łukasz Żołądź, archiwum MM
Krakowska Wisła podejmowała dzisiaj (17 marca 2013 roku) Pogoń Szczecin. Krakowianie wygrali 2:0.

Wisła i Pogoń przed meczem były sąsiadami w ligowej tabeli. Pogoń zajmowała 13. miejsce i tylko Ruch Chorzów dzielił zespół od strefy spadkowej. Wisła Kraków, która co roku zapowiada walkę o najwyższe cele, była uplasowana na 12. miejscu, co zdecydowanie nie jest spełnieniem marzeń kibiców z Krakowa.

Biała Gwiazda ma w tym sezonie problem ze strzelaniem bramek, w 18 meczach zdobyli jedynie 6 goli, mniej strzelił jedynie ostatni GKS Bełchatów (5). Całe szczęście, że zawodnicy Wisły grają dość solidnie w obronie, strzelono im jedynie 8 bramek (takim samym wynikiem może pochwalić się jeszcze Widzew i Górnik), lepszą defensywę ma jedynie Legia Warszawa - ich bramkarz wyciągał piłkę z siatki tylko siedem razy.

W poprzednim tygodniu Wisła Kraków odbiła się od dna - krakowianie wygrali z warszawską Polonią 1:2. Pogoń przegrała u siebie z gliwickim Piastem 0:2.

Drużyny wyszły na boisko w następujących składach:

Wisła Kraków: Pareiko, Jovanović, Głowacki, Bunoza, Jaliens, Wilk, Sobolewski, Małecki, Iliev, Burliga, Boguski.

Pogoń Szczecin: Pernis, Tadrowski, Dąbrowski, Noll, Pietruszka, Golla, Rogalski, Budka, Andradina, Lewandowski, Frączczak.

W 37. minucie meczu  Radosław Sobolewski minął w polu karnym trzech rywali i skierował piłkę do bramki Pogoni. W 67. minucie Ileva zmienił Genkov. 20 minut później po podaniu od Małeckiego piłkarz zdobył drugą bramkę dla Wisły Kraków.

Po meczu Pogoń cały czas zajmuje 13. miejsce w T.Mobile Ekstraklasie, Wisła Kraków awansowała na 9. pozycję. Z 26 punktami na koncie traci 14 punktów do Legii, która jest liderem.