Wisła Kraków. Po jednym sezonie „Wawelskie Smoki” żegnają się z I ligą

Koszykarze TS Wisła Chemart Kraków nie wykorzystali ostatniej szansy, przegrali z Miastem Szkła Krosno 75:89 i po roku gry w I lidze opuszczają ją, wracając do ligi II. W meczu, który mógł podtrzymać jedynie nadzieje na utrzymanie „Wawelskie Smoki” nie miały zbyt wiele do powiedzenia.

Wisła zaczęła mecz od prowadzenia 2:0, ale goście błyskawicznie odpowiedzieli dwoma „trójkami”, a później już systematycznie powiększali swoją przewagę. Po pierwszej kwarcie wynosiła ona dziesięć punktów, a gdy drużyny schodziły na przerwę, już 25.

W trzeciej i czwartej kwarcie krakowianie jeszcze starali się, żeby przynajmniej zmniejszyć rozmiary porażki i ta sztuka im się nawet udała. Nie zmieniło to jednak losów całego spotkania. „Wawelskie Smoki” przegrały wysoko i spadają z I ligi.

TS Wisła Chemart Kraków - Miasto Szkła Krosno 75:89 (16:26, 13:28, 21:12, 25:23)
Wisła: Rajewicz 17, Czyż 9, Gorgoń 5, Zgłobicki 5, Żaczek 2 oraz Chrabota 13, Bogdanowicz 6, Maj 6, Wojciechowski 5, Krakowiak 4, Włodarczyk 3, Kozyra 0.
Miasto Szkła: Czujkowski 22, Krzywdziński 18, Szczypiński 13, Wieloch 10, Konopatzki 5 oraz Oczkowicz 10, Ciesielski 8, Ciechociński 3, Łączyński 0, Walciszewski 0.
Sędziowali: Krzysztof Krajewski, Mirosław Wysocki i Sylwester Adamski. Mecz bez publiczności.