Wisła Kraków. Pierwszy telewizyjny wywiad z nowym piłkarzem "Białej Gwiazdy" Jakubem Błaszczykowskim - w 2005 roku

Jerzy Filipiuk
Jakub Błaszczykowski w rozmowie z kibicem w 2007 roku
Jakub Błaszczykowski w rozmowie z kibicem w 2007 roku Jacek Kozioł
Na Twitterze znaleźliśmy fragment pierwszego wywiadu telewizyjnego, jakiego Jakub Błaszczykowski udzielił jako zawodnik Wisły Kraków. Było to tuż po meczu Amica Wronki - Wisła (0:1), rozegranego 24 kwietnia 2005 roku, w którym piłkarz pozyskany z Rakowa Częstochowa strzelił swą pierwszą ligową bramką dla "Białej Gwiazdy".

W ponad 2-minutowym filmiku można też zobaczyć ostatni - przed przenosinami do Borussii Dortmund - występ Błaszczykowskiego w Wiśle, w ligowym meczu w Krakowie z ŁKS Łódź (0:0), gdy po zmienieniu go w 72 minucie przez Patryka Małeckiego kłaniał się w pas kibicom, a po zdjęciu koszulki zaprezentował czerwony t-shirt z napisem "Jeszcze tu wrócę".

Jest także rozmowa z piłkarzem z 2013 roku, w którym zapewniał, że chce dotrzymać słowa danego 8 lat wcześniej, fragment konferencji prasowej po jego powrocie do "Białej Gwiazdy", rozmowa pomocnika z Kubą Wojewódzkim i filmik z meczu, w którym Błaszczykowski zdobył swego pierwszego gola dla Wisły - z rzutu karnego - po spełnienia swojego marzenia, 18 lutego 2019 roku w meczu ze Śląskiem Wrocław (1:0).

Na Twitterze przypomniano, że młodego Błaszczykowskiego nie chciały pozyskać takie kluby jak: Górnik Zabrze, Lech Poznań, ŁKS Łódź, GKS Bełchatów i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jego talent i możliwości dostrzegała natomiast Wisła i... znakomicie na tym wyszła.