Wisła Kraków - Odense BK. Jaliens: jak nie strzelasz goli, to nie wygrywasz [WYPOWIEDZI PIŁKARZY]

(bk)
Andrzej Banaś
Sprawdź, co po meczu Wisły Kraków z Odense BK mieli do powiedzenia piłkarze Białej Gwiazdy

Fakty24: Zobacz najświeższe informacje z Krakowa i Małopolski!

Kew Jaliens (piłkarz Wisły Kraków)

- Nie wszyscy dobrze zaczęliśmy ten mecz. W drugiej połowie poprawiliśmy jednak naszą grę i wyglądało to już dużo lepiej. Naszym problemem było przede wszystkim to, że nie strzelaliśmy bramek, mimo dobrych okazji. W futbolu już tak jest, że jak nie strzelasz goli, to nie wygrywasz.

Uważam, że decydującym momentem meczu była zmarnowana sytuacja Dudu Bitona. Gdyby wtedy trafił, prowadzilibyśmy 2:1 i poczulibyśmy się jeszcze mocniejsi. Zdaję sobie sprawę z tego, że przed nami mecze z jeszcze mocniejszymi rywalami. Żeby myśleć o dobrych wynikach w tych spotkaniach, musimy zagrać tak, jak w najlepszych fragmentach tego spotkania po przerwie.

Ivica Iliev (piłkarz Wisły Kraków)

- Nie mam pojęcia, co stało się z nami w pierwszej połowie. Zagraliśmy bardzo słabo, tak jakby w ogóle nie było nas na boisku. To nie było profesjonalne z naszej strony. Trzeba sobie przecież zdawać sprawę z tego, że każdy mecz w europejskich pucharach jest trudny.

Po przerwie zaczęliśmy już bardzo dobrze. Bardzo ofensywnie, zaczęliśmy stwarzać sobie okazje i strzeliliśmy bramkę. Gdybyśmy strzelili drugiego gola pewnie skończyłoby się to inaczej, a tak to tego drugiego gola strzelili rywale.

Odense nie zaskoczyło nas specjalnie. To dobry zespół, który gra twardo. Może niezbyt pięknie, ale dobrze. To piłka bardziej fizyczna, ale mają też szybkich zawodników z przodu, którzy wiedzą, co zrobić z piłką. Choćby Utaka, bardzo dobry, szybki piłkarz.

Nie chcę mówić o naszych błędach w obronie, bo wszyscy zagraliśmy w pierwszej połowie źle. Byliśmy poza grą i stąd nasze problemy.

Jak będzie w następnych meczach? Jeśli będziemy grali tak jak w pierwszej połowie, to będziemy przegrywać. Jeśli natomiast będziemy grać tak, jak po przerwie, to mamy szansę na dobre wyniki. Żeby wygrywać w europejskich pucharach trzeba grać całe mecze na dobrym poziomie, a nie tylko jedną połowę.

Małopolska Wybory 2011: Zobacz wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu