Wisła Kraków. Oceniamy piłkarzy „Białej Gwiazdy” za mecz z Polonią Warszawa w Pucharze Polski

Wisła Kraków zameldowała się w 1/8 finału Pucharu Polski po wygranej 3:0 z Polonią Warszawa. Suchy wynik nie oddaje jednak całkowicie przebiegu tego spotkania, bo nie było ono w wykonaniu wiślaków idealne, choć przez większość czasu grali z przewagą jednego zawodnika. Dlatego oceny, które prezentujemy za ten mecz muszą być zróżnicowane.

KAMIL BRODA        5Trudno dać mu wyżej niż wyjściową „piątkę”, skoro Polonia nie oddała nawet jednego celnego strzału. Chłopak po prostu nawet nie miał okazji
KAMIL BRODA 5
Trudno dać mu wyżej niż wyjściową „piątkę”, skoro Polonia nie oddała nawet jednego celnego strzału. Chłopak po prostu nawet nie miał okazji się wykazać i zapracować na wyższą notę.

wislakrakow.com
BARTOSZ JAROCH    6W obronie spokojnie, do tego dorzucił gola. Z czystym sumieniem dostaje „szóstkę”.
BARTOSZ JAROCH 6

IGOR ŁASICKI    6Obrona Wisły w tym meczu funkcjonowała dobrze. Łasicki też się do tego przyczynił.
IGOR ŁASICKI 6

ENEKO SATRUSTEGUI    5Solidny występ. Tylko tyle, aż tyle.
ENEKO SATRUSTEGUI 5
Solidny występ. Tylko tyle, aż tyle.

DAWID SZOT    5Miał w tym meczu lepsze, gorsze momenty. Nie był to jego wybitny występ. Nie był też jakiś wybitnie słaby. Zostańmy przy wyjściowej „pią
DAWID SZOT 5
Miał w tym meczu lepsze, gorsze momenty. Nie był to jego wybitny występ. Nie był też jakiś wybitnie słaby. Zostańmy przy wyjściowej „piątce”.

KACPER DUDA        4Naszym zdaniem zagrał poniżej swoich możliwości. W wielu meczach tego sezonu był zdecydowanie bardziej widoczny, bardziej konkretny.
KACPER DUDA 4

IGOR SAPAŁA    6Kto wie, może ten mecz pokazał, że jednak w tej drużynie jest facet z dobrze ułożoną nogą, który potrafi ze stałych fragmentów wreszcie
IGOR SAPAŁA 6
Kto wie, może ten mecz pokazał, że jednak w tej drużynie jest facet z dobrze ułożoną nogą, który potrafi ze stałych fragmentów wreszcie wrzucać „w punkt”. Duży plus właśnie za to, bo wreszcie dzięki Sapale coś się działo po rogach czy wolnych.

ANGEL BAENA        4Nie przekonał nas tym meczem. Za dużo chaosu w jego grze było. Zmarnował „setkę” w pierwszej połowie.
ANGEL BAENA 4

DAWID OLEJARKA    4W poprzednim meczu Pucharu Polski zagrał bardzo dobrze. Tym razem jednak nie można powiedzieć, żeby wysłał jakiś mocny sygnał, że zasługuje
DAWID OLEJARKA 4
W poprzednim meczu Pucharu Polski zagrał bardzo dobrze. Tym razem jednak nie można powiedzieć, żeby wysłał jakiś mocny sygnał, że zasługuje na grę w wyjściowym składzie w lidze.

JESUS ALFARO        3To był jeden ze słabszych meczów w jego wykonaniu.
JESUS ALFARO 3
To był jeden ze słabszych meczów w jego wykonaniu.

SZYMON SOBCZAK    5I co mamy z nim zrobić? Notorycznie łapany na spalonym przez polonistów. W końcu raz wkleił się na tyle, że choć sędziowie sprawdzali
SZYMON SOBCZAK 5
I co mamy z nim zrobić? Notorycznie łapany na spalonym przez polonistów. W końcu raz wkleił się na tyle, że choć sędziowie sprawdzali i sprawdzali, to ostatecznie uznali mu bramkę na 1:0. A że w tym meczu był to gol kluczowy, to odpuszczamy wszystkie wcześniejsze grzechy i zostajemy przy wyjściowej „piątce”. Ostatecznie jako napastnik swoje zrobił, czyli strzelił gola.

ROMAN GOKU    5Nie wykorzystał karnego na 4:0, ale oddajmy mu, że ofensywa Wisły nabrała rumieńców po jego pojawieniu się na placu gry.
ROMAN GOKU 5

MIKI VILLAR    4Kilka razy w tym sezonie po wejściu z ławki dawał większy impuls, nawet strzelał gole. Tym razem było co najwyżej przeciętnie.
MIKI VILLAR 4

BARTOSZ TALAR    5Spokojne wejście w grę, bez wzlotów i upadków.
BARTOSZ TALAR 5
Spokojne wejście w grę, bez wzlotów i upadków.

MARC CARBO    5Zaliczył trochę minut, dobre przetarcie przed wyjazdem do Gdańska.
MARC CARBO 5
Zaliczył trochę minut, dobre przetarcie przed wyjazdem do Gdańska.

ANGEL RODADO    6Normalnie za tak krótki występ not nie dajemy, ale skoro wystarczyło mu kilka minut na boisku, żeby wpisać się na listę strzelców, to trzeba
ANGEL RODADO 6
Normalnie za tak krótki występ not nie dajemy, ale skoro wystarczyło mu kilka minut na boisku, żeby wpisać się na listę strzelców, to trzeba to docenić. wislakrakow.com