Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” za mecz ze Stalą Rzeszów

Bardzo dobra, momentami wręcz świetna pierwsza połowa w wykonaniu piłkarzy Wisły Kraków i nieco spokojniejsza druga część. Tak wyglądał mecz „Białej Gwiazdy” ze Stalą Rzeszów. Wygrany pewnie 3:1. Oceny muszą być zatem wysokie.

MIKOŁAJ BIEGAŃSKI    6Spokojny występ, bez większych potknięć. Co miał załapać złapał, co miał obronić, obronił.
MIKOŁAJ BIEGAŃSKI 6

wisla.krakow.pl
BARTOSZ JAROCH    6Pewny w interwencjach. Jeśli Stal nie była w stanie rozpędzić się na skrzydłach, to w dużej mierze była zasługa dobrej gry bocznych obrońców
BARTOSZ JAROCH 6
Pewny w interwencjach. Jeśli Stal nie była w stanie rozpędzić się na skrzydłach, to w dużej mierze była zasługa dobrej gry bocznych obrońców Wisły.

IGOR ŁASICKI    6Dobry mecz kapitana Wisły. Fakt, że rywale nie stwarzali w tym meczu klarownych sytuacji, a pożar w polu karnym był gaszony szybko, to
IGOR ŁASICKI 6
Dobry mecz kapitana Wisły. Fakt, że rywale nie stwarzali w tym meczu klarownych sytuacji, a pożar w polu karnym był gaszony szybko, to też zasługa Łasickiego.

BORIS MOLTENIS    6Krytykowany po meczu z Niepołomicach za kilka błędów, szybko udowodnił, że o żadnym kryzysie formy nie ma mowy.
BORIS MOLTENIS 6

DAVID JUNCA    8Co to jest za zawodnik... Najlepiej podsumował Hiszpana trener Stali Daniel Myśliwiec, który z rozbrajającą szczerością stwierdził, że gdy
DAVID JUNCA 8
Co to jest za zawodnik... Najlepiej podsumował Hiszpana trener Stali Daniel Myśliwiec, który z rozbrajającą szczerością stwierdził, że gdy wydaje ci się, że twój zespół robi wszystko super, pojawia się taki Junca i… nic nie jesteś w stanie mu zaradzić…

KACPER DUDA    7Jeśli była jakaś wątpliwość, kto rozpocznie mecz w podstawowym składzie, to właśnie na jego pozycji. Zagrał godzinę i był to bardzo dobry
KACPER DUDA 7
Jeśli była jakaś wątpliwość, kto rozpocznie mecz w podstawowym składzie, to właśnie na jego pozycji. Zagrał godzinę i był to bardzo dobry czas na boisku młodego zawodnika Wisły.

JAMES IGBEKEME    8Są momenty, gdy odnosimy wrażenie, że ten piłkarz nie wykonuje na boisku zbędnych ruchów, nie podejmuje złych decyzji. Oczywiście jakieś
JAMES IGBEKEME 8
Są momenty, gdy odnosimy wrażenie, że ten piłkarz nie wykonuje na boisku zbędnych ruchów, nie podejmuje złych decyzji. Oczywiście jakieś drobne potknięcia miał, ale generalnie, to kolejny mecz, po którym można w kółko zadawać sobie pytanie, jakim cudem Wisła ściągnęła do I ligi takiego gościa?

MIKI VILLAR    6Aktywny, robił przewagę na swojej stronie, a do swoich statystyk dopisał kolejne liczby, bo zaliczył asystę przy golu Junki. Miał też swój
MIKI VILLAR 6
Aktywny, robił przewagę na swojej stronie, a do swoich statystyk dopisał kolejne liczby, bo zaliczył asystę przy golu Junki. Miał też swój udział przy trzeciej bramce.

LUIS FERNANDEZ    7 Maciej Żurawski, z którym rozmawialiśmy po meczu, stwierdził, że chyba Luis Fernandez będzie najbardziej wściekłym zawodnikiem w szatni
LUIS FERNANDEZ 7
Maciej Żurawski, z którym rozmawialiśmy po meczu, stwierdził, że chyba Luis Fernandez będzie najbardziej wściekłym zawodnikiem w szatni Wisły… Hiszpan mógł w tym meczu spokojnie ustrzelić hat-tricka, tyle miał okazji na gole. I moglibyśmy mu obniżyć notę za zmarnowane szanse, ale na koniec patrzymy i wychodzi nam, że poniżej siódemki nawet nie ma co schodzić… No bo popatrzmy na fakty – wywalczony rzut karny, wykorzystany rzut karny, asysta przy golu Angela Rodado. Chyba jednak „Żuraw” trochę przesadził… Fernandez może mieć poczucie, że dobrze wykonał swoją robotę w piątkowy wieczór…

ALEX MULA    6Zagrał tylko połowę meczu, ale to było dobre 45 minut w jego wykonaniu.
ALEX MULA 6
Zagrał tylko połowę meczu, ale to było dobre 45 minut w jego wykonaniu.

ANGEL RODADO    7Pracuś, a przy tym dopisał kolejnego gola do swojego dorobku.
ANGEL RODADO 7
Pracuś, a przy tym dopisał kolejnego gola do swojego dorobku.

MATEUSZ MŁYŃSKI    4No nie była to jakaś świetna połowa w jego wykonaniu. Można było oczekiwać więcej od skrzydłowego Wisły.
MATEUSZ MŁYŃSKI 4

JOSEPH COLLEY    5Zaliczył solidne pół godziny z okładem. Bez wpadek.
JOSEPH COLLEY 5
Zaliczył solidne pół godziny z okładem. Bez wpadek.

TACHI    4Trudno nie odjąć mu jednego punktu za kolejny sprokurowany rzut karny. Dał się nabrać Patrykowi Małeckiemu jak dziecko. Naprawdę, w szesnastce
TACHI 4
Trudno nie odjąć mu jednego punktu za kolejny sprokurowany rzut karny. Dał się nabrać Patrykowi Małeckiemu jak dziecko. Naprawdę, w szesnastce musi bardziej uważać.

MICHAŁ ŻYRO    4Za tę „świecę” do Mikołaja Biegańskiego trudno nie zjechać o „oczko” z wyjściowej piątki.