Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” za mecz z Resovią

Bartosz Karcz
Wisła Kraków rozegrała dobry mecz z Resovią i wygrała 2:0. Szczególnie dotyczy to pierwszej połowy, w której „Biała Gwiazda” dominowała bardzo wyraźnie. Za to spotkanie piłkarze z ul. Reymonta zasłużyli na wysokie noty i większość z nich takie od nas otrzymała. Choć nie wszyscy.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

MIKOŁAJ BIEGAŃSKI    6Pewny występ, bez większych wpadek. Może parę razy mógł szybciej wznowić grę, może parę razy wybijać piłkę dokładniej, ale to są drobiazgi.
MIKOŁAJ BIEGAŃSKI 6
Pewny występ, bez większych wpadek. Może parę razy mógł szybciej wznowić grę, może parę razy wybijać piłkę dokładniej, ale to są drobiazgi. Generalnie Wisła nie miała pożaru pod swoją bramką m.in. dzięki pewnej postawie swojego bramkarza.

wisla.krakow.pl
BARTOSZ JAROCH    5Pewny spokojny występ bez większych potknięć. Tak chyba można najlepiej określić grę Jarocha w meczu z jego byłym klubem.
BARTOSZ JAROCH 5

IGOR ŁASICKI    6Z dwójki stoperów Wisły na pewno był pewniejszy jeśli chodzi o podstawowe, defensywne obowiązki. To był generalnie dobry występ kapitana
IGOR ŁASICKI 6
Z dwójki stoperów Wisły na pewno był pewniejszy jeśli chodzi o podstawowe, defensywne obowiązki. To był generalnie dobry występ kapitana „Białej Gwiazdy”.

BORIS MOLTENIS    5Miał swój udział przy pierwszym golu za co należy się mu oczywiście plus. Kilka minusów natomiast zebrał za takie nieco nonszalanckie
BORIS MOLTENIS 5
Miał swój udział przy pierwszym golu za co należy się mu oczywiście plus. Kilka minusów natomiast zebrał za takie nieco nonszalanckie zachowanie w defensywie. Resovia nie potrafiła wykorzystać jego błędów, ale mocniejszy piłkarsko przeciwnik na pewno to zrobi, jeśli wiślak ich nie wyeliminuje.
DAVID JUNCA    7Po prostu widać, że to jest zawodnik, który grał na naprawdę wysokim poziomie. Zaliczył asystę przy pierwszym golu, ale przede wszystkim
DAVID JUNCA 7
Po prostu widać, że to jest zawodnik, który grał na naprawdę wysokim poziomie. Zaliczył asystę przy pierwszym golu, ale przede wszystkim pokazał dużo jakości. Co tu dużo gadać, lewa obrona w Wiśle jesienią i teraz to przepaść. Na szczęście dla samej siebie „Biała Gwiazda” załatała w zimie tę dziurę. wisla.krakow.pl
VULLNET BASHA    4Dość szybko zszedł w drugiej połowie, dlatego tutaj będzie przede wszystkim o jego grze przed przerwą. Generalnie nie było tragedii, w
VULLNET BASHA 4
Dość szybko zszedł w drugiej połowie, dlatego tutaj będzie przede wszystkim o jego grze przed przerwą. Generalnie nie było tragedii, w większości przypadków trzymał poziom, ale też było kilka takich potknięć, jakich na jego pozycji nie ma po prostu być prawa. A to źle przyjął piłkę, a to niedokładnie podał. Znów, tak jak przy Moltenisie, napiszemy - lepszy przeciwnik takie coś wykorzysta bezwzględnie.

KACPER DUDA    8Dla nas bezdyskusyjnie najlepszy piłkarz meczu. Harował na całej długości i szerokości boiska. Wykonał mnóstwo ciężkiej pracy w defensywie.
KACPER DUDA 8
Dla nas bezdyskusyjnie najlepszy piłkarz meczu. Harował na całej długości i szerokości boiska. Wykonał mnóstwo ciężkiej pracy w defensywie. Zaliczył dwie asysty tzw. drugiego stopnia. Szczególnie ta druga, gdy rzucił piłkę „na nos” do Mikiego Villara, to było coś pięknego. Dobrze, że stara się szukać nieoczywistych zagrań. Zespół na tym korzysta.

MIKI VILLAR    6Dobry występ, duże umiejętności techniczne i orientacja na boisku. Bo przy drugiej bramce nie tyle, że po prostu wrzucił piłkę, co zrobił
MIKI VILLAR 6
Dobry występ, duże umiejętności techniczne i orientacja na boisku. Bo przy drugiej bramce nie tyle, że po prostu wrzucił piłkę, co zrobił to w sposób bardzo inteligentny. Tak grających na bokach pomocników Wiśle bardzo jesienią brakowało.

LUIS FERNANDEZ    7Strzelił gola, ciężko pracował też dla drużyny. Niemiłosiernie poniewierany przez rywali, na co niestety nie reagował w szczególny sposób
LUIS FERNANDEZ 7
Strzelił gola, ciężko pracował też dla drużyny. Niemiłosiernie poniewierany przez rywali, na co niestety nie reagował w szczególny sposób sędzia. Owszem gwizdał faule, ale jeśli raz, drugi, trzeci tak techniczny piłkarz dostaje po Achillesach, a w ślad za tym nie idą kartki, to coś jest nie tak… Wykraczało to na pewno poza ramy twardej gry.

MATEUSZ MŁYŃSKI        4Starał się współpracować z Junką, wychodził do gry, starał się też dryblować, ale nie był to wybitny jego występ. Co najwyżej prze
MATEUSZ MŁYŃSKI 4
Starał się współpracować z Junką, wychodził do gry, starał się też dryblować, ale nie był to wybitny jego występ. Co najwyżej przeciętny.
ANGEL RODADO    5Szukał pozycji, kilka razy oddawał strzały, ale jeśli można go za coś pochwalić, to bardziej za pracę dla zespołu niż za to, że stanowił
ANGEL RODADO 5
Szukał pozycji, kilka razy oddawał strzały, ale jeśli można go za coś pochwalić, to bardziej za pracę dla zespołu niż za to, że stanowił jakieś duże zagrożenie dla bramki Resovii.

IGOR SAPAŁA    4Były momenty, że pokazywał, że ma zmysł do gry na tej pozycji, ale też sporo takich, gdy było wyraźnie widać długą przerwę w grze o stawkę.
IGOR SAPAŁA 4
Były momenty, że pokazywał, że ma zmysł do gry na tej pozycji, ale też sporo takich, gdy było wyraźnie widać długą przerwę w grze o stawkę. Spokojnie jednak, czas będzie pracował dla tego pomocnika.

ALEX MULA    BEZ NOTYZaliczył debiut, tyle można powiedzieć o jego występie.