Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” za mecz w Niepołomicach z Puszczą

Bartosz Karcz
To nie był dobry mecz Wisły Kraków w pierwszej połowie. Nieco lepszy w drugiej, ale generalnie wiślacy nie mają prawa być zadowoleni po wyprawie do Niepołomic i porażce 1:2 z Puszczą. Oceny po tym starciu też nie mogą być najwyższe.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

MIKOŁAJ BIEGAŃSKI    5Trener Radosław Sobolewski wspominał, że przy pierwszej bramce Biegański miał piłkę na ręce, w domyśle, że mógł to obronić. Po dokładnym
MIKOŁAJ BIEGAŃSKI 5
Trener Radosław Sobolewski wspominał, że przy pierwszej bramce Biegański miał piłkę na ręce, w domyśle, że mógł to obronić. Po dokładnym oglądnięciu kilka razy okoliczności gola na 1:0 dla Puszczy jesteśmy jednak bliżej rozgrzeszenia bramkarza Wisły. To nie on jest naszym zdaniem winowajcą utraty tego gola. wisla.krakow.pl
BARTOSZ JAROCH    4Przeciętny występ, bez błysku. Tak jak cała Wisła, może po prostu grać lepiej.
BARTOSZ JAROCH 4
Przeciętny występ, bez błysku. Tak jak cała Wisła, może po prostu grać lepiej.

wisla.krakow.pl
IGOR ŁASICKI    4Był bardzo zły po meczu. Trudno się dziwić. Obrona Wisły w tym meczu trzeszczała w szwach. Za dużo było błędów, stanowczo za dużo. Dał
IGOR ŁASICKI 4
Był bardzo zły po meczu. Trudno się dziwić. Obrona Wisły w tym meczu trzeszczała w szwach. Za dużo było błędów, stanowczo za dużo. Dał się w pierwszej połowie ograć bardzo łatwo Rafałowi Boguskiemu. Zbyt łatwo...

BORIS MOLTENIS    4Strzelił gola, ale w obronie klops gonił klops. Jeśli szukać głównego winowajcy straty pierwszego gola, to chyba właśnie we Francuzie,
BORIS MOLTENIS 4
Strzelił gola, ale w obronie klops gonił klops. Jeśli szukać głównego winowajcy straty pierwszego gola, to chyba właśnie we Francuzie, który wyraźnie spóźnił się w swojej strefie przy stałym fragmencie Puszczy. W drugiej połowie z kolei tak podawał w jednej z sytuacji do Mikołaja Biegańskiego, że sprokurował „setkę” dla Puszczy.

DAVID JUNCA    5Z obrońców Wisły najlepszy, bardzo aktywny. Ale już z jakością dośrodkowań było gorzej niż we wcześniejszych meczach.
DAVID JUNCA 5

JAMES IGBEKEME    5Momentami pokazywał jakość w grze, ale częściej można było w jego postawie wyczytać zdziwienie, że rywale potrafią aż tak agresywnie
JAMES IGBEKEME 5
Momentami pokazywał jakość w grze, ale częściej można było w jego postawie wyczytać zdziwienie, że rywale potrafią aż tak agresywnie atakować, przerywać akcje. Stąd wziął się w sumie przeciętny występ, choć poniżej poziomu przyzwoitości na pewno nie zszedł. wisla.krakow.pl
TACHI    3Teoretycznie powinien być pierwszym, który w drugiej linii podejmie fizyczną walkę z rywalami. A jednak Puszcza dominowała w tym względzie. Wręcz
TACHI 3
Teoretycznie powinien być pierwszym, który w drugiej linii podejmie fizyczną walkę z rywalami. A jednak Puszcza dominowała w tym względzie. Wręcz w bezmyślny sposób sprokurował rzut karny. Rozumiemy ambicję, ale mądrość w grze czasami nakazuje odpuścić. W tej sytuacji mieliśmy rywala tyłem do bramki, w dodatku już takiego, z którym skakał inny wiślak (Angel Rodado). Po co zatem Tachi pakował się z takim impetem w przeciwnika?

MIKI VILLAR    4Tym razem jego poczynania zostały bardzo mocno ograniczone przez bardzo twardo, zdecydowanie grających rywali.
MIKI VILLAR 4

LUIS FERNANDEZ    5Brał grę na siebie, był bardzo aktywny, ale rywale nie przebierali w środkach, często go faulowali, a Hiszpan nie potrafił też momentami
LUIS FERNANDEZ 5
Brał grę na siebie, był bardzo aktywny, ale rywale nie przebierali w środkach, często go faulowali, a Hiszpan nie potrafił też momentami sobie z tym poradzić.

ALEX MULA    6On z ofensywnych graczy Wisły stwarzał jeszcze zagrożenie. Miał kolosalny udział przy jedynym golu dla „Białej Gwiazdy”.
ALEX MULA 6

ANGEL RODADO    4Nie można mu odmówić chęci. Podjął taką fizyczną walkę z rywalami. Trudniej mu było jednak wygrywać pojedynki czysto piłkarskie, a to był
ANGEL RODADO 4
Nie można mu odmówić chęci. Podjął taką fizyczną walkę z rywalami. Trudniej mu było jednak wygrywać pojedynki czysto piłkarskie, a to był klucz do sukcesu w tym meczu, którego Wiśle zabrakło.

KACPER DUDA    4Przeciętny występ. Trudno powiedzieć, żeby w jakiś znaczący sposób wpłynął na grę Wisły po przerwie.
KACPER DUDA 4

MATEUSZ MŁYŃSKI    4Grał krótko, ale jeśli miał rozruszać lewe skrzydło, to średnio to wyszło.
MATEUSZ MŁYŃSKI 4
Grał krótko, ale jeśli miał rozruszać lewe skrzydło, to średnio to wyszło.

MICHAŁ ŻYRO    BEZ NOTYWszedł na końcówkę meczu. Trudno było błysnąć w tak krótkim czasie.
MICHAŁ ŻYRO BEZ NOTY
Wszedł na końcówkę meczu. Trudno było błysnąć w tak krótkim czasie.

ZDENEK ONDRASEK    BEZ NOTYWydarzeniem był sam fakt, że po blisko roku przerwy znów zagrał w ligowym meczu Wisły.
ZDENEK ONDRASEK BEZ NOTY
Wydarzeniem był sam fakt, że po blisko roku przerwy znów zagrał w ligowym meczu Wisły. wisla.krakow.pl