Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:2 [zdjęcia]

W sobotnim meczu 22. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków przegrała na własnym boisku z Legią Warszawa 1:2

Po 16 letniej przerwie Legia Warszawa odniosła pierwsze zwycięstwo nad krakowską Wisłą. Pierwszego gola dla Legi w 13 minucie zdobył Dwaliszwili. Akcja powinna zostać przerwana wcześniej, gdyż piłka po podaniu do Jędrzejczyka przekroczyła linie końcową boiska. Nie wyłapał tego sędzia bramkowy i gol został uznany.

Dwie minuty później Legioniści prowadzili już 0:2 autorem bramki był Jędrzejczyk, który będąc niepilnowanym w polu karnym celnie oddał strzał.

Wiślacy mimo straconych bramek nie dawali za wygraną. W 32. minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki kontaktowej zmarnował Rafał Boguski.

W drugiej połowie nadal atakowała Wisła. Gospodarze nie potrafili jednak stworzyć sobie naprawdę dogodnej sytuacji, aż do 88 minuty kiedy to Emmanuel Sarki ze skrzydła dośrodkował w pole karne, a całą akcję wykończył Sikorski posyłając piłkę do siatki.

Do ostatniego gwizdka arbitra wiślacy szturmowali bramkę Legii, lecz nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Legia pokonała Wisłę 2:1, odnosząc piąte ligowe zwycięstwo z rzędu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani