Wisła Kraków. Karny Gieorgija Żukowa zadecydował o wygranej Kazachstanu

Andrzej Banaś
Tym razem piłkarz Wisły Kraków Gieorgij Żukow zagrał w meczu Kazachstanu z Mołdawią w ramach Ligi Narodów. Kazachowie przegrali 0:1 w regulaminowym czasie gry i po dogrywce, ale w karnych okazali się lepsi i wygrali rywalizację 5:4.

Gospodarze gola stracili już na samym początku, gdy w 11 min prowadzenie Mołdawii zapewnił Igor Armas. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie mimo starać Kazachów, goście obronili nikłe prowadzenie. Potrzebna była zatem dogrywka, bo w pierwszym meczu to Kazachstan wygrał 2:1. Dodatkowy czas, w którym od 103 minuty na boisku pojawił się Żukow, nie przyniósł rozstrzygnięcia. Decydowały zatem rzuty karne, a decydującą jedenastkę wykonał piłkarz Wisły.