Wisła Kraków. Kacper Duda, czyli rano matura, wieczorem mecz

Anna Kaczmarz
Kacper Duda na długo zapamięta ostatni piątek. Pomocnik Wisły jeszcze rano w Krakowie pisał maturę z języka angielskiego, a później szybko ruszył w podróż do Łodzi, by dołączyć do drużyny, którą czekał mecz z ŁKS-em.

- Są różne obowiązki w życiu - mówił po końcowym gwizdku Kacper Duda. - Trzeba skończyć szkołę, żeby mieć jakieś wykształcenie. W czwartek stres był nieco większy przy polskim, a w piątek nie było już większych problemów, bo język angielski był dość łatwy. Mogłem skoncentrować się już bardziej na meczu. Dojechałem do drużyny, ale usiadłem na ławce, bo tak zadecydował trener.

Z matury Kacper Duda był zatem zadowolony, z gry Wisły i przede wszystkim wyniku, jaki osiągnęła „Biała Gwiazda” w Łodzi już znacznie mniej. Pytany o przyczyny porażki 2:3, młody piłkarz Wisły mówi: - Może to jest oczywiste, ale przede wszystkim piłka nożna jest grą błędów. My w tym meczu ich nie uniknęliśmy. A jeśli popełniasz je w takim spotkaniu jak z ŁKS-em, liderem I ligi, to on je bezwzględnie wykorzysta. W pierwszej połowie mieliśmy sporo sytuacji, ale nie byliśmy do końca skuteczni, a w drugiej połowie wyraźnie nam czegoś zabrakło. Nie byliśmy już w stanie się podnieść.

- Nie da się raczej zagrać takiego idealnego meczu, błędy są częścią futbolu. ŁKS okazał się bezwzględny w wykorzystywaniu tych naszych potknięć. Strzelił trzy bramki i zgarnął całą pulę - dodaje piłkarz.

Porażka w Łodzi do minimum ogranicza szansę Wisły na bezpośredni awans do ekstraklasy. Pozostaje nastawić się na baraże, choć Duda mówi: - Na pewno będziemy walczyć do końca. Oczywiście po takim meczu jak z ŁKS-em trzeba być raczej sceptycznym, ale mogę zadeklarować, że nie poddamy się do końca, do ostatniej minuty ostatniego meczu. Będziemy walczyć z całych sił o punkty w każdym spotkaniu.