Wisła Kraków. Juniorzy starsi "Białej Gwiazdy" wygrali w Stalowej Woli ze Stalą Rzeszów. To ich szósty kolejny mecz bez porażki

Jerzy Filipiuk
Trener juniorów starszych Wisły Kraków Adrian Filipek
Trener juniorów starszych Wisły Kraków Adrian Filipek akademia.wisla.krakow.pl
W meczu 17. kolejki - drugiej w rundzie rewanżowej, ostatniej w tym roku - Centralnej Ligi Juniorów U-18, rozegranym w Stalowej Woli, Wisła Kraków pokonała zajmującą dwunaste miejsce w tabeli Stal Rzeszów 3:1 i plasuje się na piątej pozycji.

Młodzi piłkarze "Białej Gwiazdy", podopieczni trenera Adriana Filipka, odnieśli dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie - czwarte na boiskach rywali. W tabeli ustępują tylko o punkt Rakowowi Częstochowa (zaległy, wyjazdowy mecz z Legią Warszawa rozegra 16 marca 2022 roku) oraz o dwa Arce Gdynia, wiceliderowi Zagłębiu Lubin i liderowi Cracovii.

W sobotę Wisła zrewanżowała się Stali za sierpniową porażkę 2:3 w Myślenicach. Przedłużyła serię spotkań bez porażki do sześciu. Dwie bramki dla niej strzelił Kacper Chełmecki, a jedną Kacper Przybyłko. Ten pierwszy ma już na koncie jedenaście trafień w tym sezonie i zajmuje czwarte miejsce w gronie najskuteczniejszych zawodników CLJ, ten drugi zaliczył debiutanckiego gola.

Wiślacy dominowali na murawie przez około 70 minut. Prowadzenie w pierwszej połowie meczu uzyskał głową Przybyłko, który wykorzystał dośrodkowanie Wojciecha Urbańskiego. Po przerwie wynik podwyższał Chełmecki, który najpierw wykorzystał podanie Marcina Bartonia, minął czterech rywali i wpakował piłkę do siatki, a potem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Bartoniu.

Krakowianie mieli jeszcze kilka dobrych okazji strzeleckich, w tym sytuację sam na sam z bramkarzem, a raz po ulokowaniu przez nich piłki w siatce sędzia dopatrzył się spalonego. W końcówce spotkania rzeszowianie stworzyli trzy groźne sytuacje, a jedynego gola uzyskali z rzutu karnego, którego arbiter podyktował, uznając, że Kacper Skrobański zagrał rękę.

Stal Rzeszów - Wisła Kraków 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Przybyłko 15, 0:2 Chełmecki 49, 0:3 Chełmecki 60, 1:3 karny 75.
Wisła: Jaskuła - Sałamaj, K. Głogowski, Skrobański, Koncewicz-Żyłka (46 Krzyżanowski) - Ziarko (46 Seweryn), Przybyłko, Gurgul, Urbański (60 Akpan) - Chełmecki, Bartoń (85 Sarga).