Wisła Kraków gromi Śląsk Wrocław [ZDJĘCIA]

jkl
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław fot. Andrzej Banaś
Wisła Kraków pewnie pokonała Śląsk Wrocław 3:0 (1:0). Pierwszą bramkę zdobył Łukasz Garguła w 17. minucie. Po przerwie strzelali Rafał Boguski i Paweł Brożek.

Wisła pewnie pokonała Śląsk Wrocław, ustanawiając przy tym klubowy rekord. To był już ósmy, kolejny ligowy mecz wygrany u siebie przez "Białą Gwiazdę" bez straty bramki. Coś takiego nie miało jeszcze miejsca w 107-letniej historii klubu!

Początek meczu był wyrównany. Wisła co prawda dłużej utrzymywała się przy piłce, ale Śląsk starał się wyprowadzić swoje ataki. Mieliśmy wymianę ciosów, choć nie wynikały z tego stuprocentowe okazje. Tak było do 17 min, gdy wiślacy długo rozgrywali piłkę przed polem karnym Śląska. W końcu Paweł Brożek zagrał do Łukasza Garguły, a ten zdecydował się na strzał z dystansu. Po drodze mieliśmy jeszcze rykoszet od Przemysława Kaźmierczaka, ale ostatecznie piłka wylądowała w siatce i "Biała Gwiazda" objęła prowadzenie.

Po stracie gola Śląsk starał się mocniej zaatakować, ale strzały Sylwestra Patejuka i Marco Paixao były dość anemiczne. To wrocławianie mieli jednak w tym fragmencie gry optyczną przewagę.

Na początku drugiej połowy do ataków ruszył Śląsk. Efektem tego były jednak tylko rzuty rożne. Wiśle natomiast wystarczyły dwie minuty, żeby w tym meczu wszystko "pozamiatać" i znokautować Śląsk. Najpierw w 52 min Rafał Boguski sfinalizował akcję gospodarzy z bliska wpychając piłkę do bramki. Kilkadziesiąt sekund później Łukasz Garguła posłał prostopadłe podanie do Pawła Brożka, a ten w sytuacji sam na sam z Marianem Kelemenem bez problemów pokonał bramkarza Śląska.

Mając trzy bramki przewagi wiślacy mogli już grać bardzo spokojnie, mądrze się broniąc i szukając okazji do kontr. Żadna z nich nie przyniosła jednak skutku i skończyło się na trzybramkowej wygranej.

Dodajmy, że testowani przez Wisłę Danijel Kralić oraz Jean Garry Rubin zagrali w sparingu drugiej drużyny z Garbarnią. Mecz zakończył się remisem 1:1 a Kralić strzelił gola w 1 minucie gry. Dla "Brązowych" trafił Chodźko w 82 min.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Garguła 17, 2:0 Boguski 52, 3:0 Paweł Brożek 53.

Wisła: Miśkiewicz - Stolarski, Głowacki, Jovanović, Bunoza - Chrapek, Stjepanović - Boguski (72 Piotr Brożek), Garguła (82 Małecki), Guerrier (78 Sarki) - Paweł Brożek.

Śląsk: Kelemen - Pawelec, Grodzicki, Kokoszka, Ostrowski - Hołota, Kaźmierczak (59 Steva-nović) - Socha, Mila (60 Cetnarski), Patejuk - Paixao.

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Widzów: 15 195.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!