Wisła Kraków Dalin Myślenice [ZDJĘCIA]

W sobotę piłkarze Wisły Kraków uświetnili meczem z gospodarzami jubileusz 90-lecia Dalinu Myślenice. Dla tego ostatniego klubu spotkanie z mistrzem Polski było prawdziwym świętem. Zresztą nie tylko dla klubu, ale całych Myślenic, bo mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a na trybunach kameralnego stadionu zasiadło około 1500 widzów. Dla wiślaków była to natomiast okazja do wypełnienia reprezentacyjnej przerwy w rozgrywkach.

Fakty24: Zobacz najświeższe informacje z Krakowa i Małopolski!

Oczywiście różnica klasy na boisku była aż widoczna. Myśleniczanie grali ambitnie, ale to Wisła dominowała i strzelała kolejne bramki. Rozpoczął Tomas Jirsak, który po zagraniu Łukasza Garguły strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie Wiśle już w 5 minucie gry.

Na 2:0 podwyższył Rafał Boguski, choć całą zasługę przy tej bramce trzeba oddać w ręce Marko Jovanovicia. To on minął kilku rywali i mocno strzelił. Bramkarz odbił piłkę, a “Bogusiowi" pozostało wepchnąć ją z kilku metrów do pustej bramki.

Gola na 3:0 strzelił ponownie Rafał Boguski, ładnym uderzeniem z bliskiej odległości. Po przerwie wiślacy dorzucili kolejne cztery bramki, a mogli jeszcze więcej gdyby w 76 minucie Dragan Paljić wykorzystał rzut karny. Strzał Serba obronił jednak w ładnym stylu Robert Błąkała.

Dalin Myślenice - Wisła Kraków 0:7 (0:3)
Bramki: Jirsak 5, Boguski 23, 39, 65, Garguła 49, Iliev 71, Brud 78.
Widzów: 1500.
Dalin: Kościelnik (46 Błąkała) - Tokarz (67 Nowak), Pilch, Orłowski, P. Senderski - Cygal (63 Madej), Wojtan (76 A. Senderski) - Bałucki (46 Kiełb), Marchiński, Biel (76 Kołodziejczyk) - Połomski (67 Górka). Trener: Robert Orłowski.
Wisła: Jovanić (64 Kocoń) - Jovanović, Czekaj (46 Stanek), Bunoza, Paljić - Wilk, Garguła, Jirsak (71 Uryga) - Iliev (71 Szewczyk), Genkow (46 Brud), Boguski. Trener: Robert Maaskant.