Wisła Kraków CLJ U-19. Juniorzy starsi „Białej Gwiazdy" przerwali złą serię. Zremisowali w Myślenicach z Arką Gdynia

Jerzy Filipiuk
Juniorzy starsi Wisły Kraków odrobili straty w meczu z Arką Gdynia
Juniorzy starsi Wisły Kraków odrobili straty w meczu z Arką Gdynia Bartek Ziółkowski/facebook.com/AkademiaWisly
W piłkarskim meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19, rozegranym w Myślenicach, Wisła Kraków zremisowała z wicemistrzem Polski Arką Gdynia 1:1. To pierwszy punkt „Białej Gwiazdy" po dwóch porażkach i drugi remis w tym sezonie.

Gospodarze przeważali, stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych, ale brakowało im skuteczności. Na początku spotkania stracili gola po rzucie rożnym. Ich wysiłki zmierzające do wyrównania zakończyły się sukcesem w 40 min, kiedy to Dawid Gruszecki otrzymał podanie w polu karnym i z kilku metrów trafił do siatki.

Po przerwie - mimo kilku okazji strzeleckich - wiślacy nie potrafili ponownie rozerwać defensywy Arki. Przyjezdni zaś stworzyli sobie praktycznie tylko jedną dogodną sytuację do uzyskania bramki. Dla gdyńskiej drużyny jest to pierwszy remis w tym sezonie. Wcześniej na boiskach rywali doznała czterech porażek.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 nieznany 8, 1:1 Gruszecki 40.
Wisła (skład wyjściowy): A. Krzyżanowski - Wiśniewski, Złoch, Przybyłko, J. Krzyżanowski - Chromych, Kutwa, Sowa, M. Głogowski - Urbański, Gruszecki.

Czołówka tabeli po 8. kolejce: 1. Polonia Warszawa (16 pkt), 2. Legia Warszawa (15 pkt), 3. Jagiellonia Białystok (14 pkt), 4. Korona Kielce (14 pkt), 5. Wisła Kraków (14 pkt), 6. Raków Częstochowa (14 pkt)... 14. Cracovia (5 pkt).