Wisła Kraków CLJ U-19. Juniorzy starsi „Białej Gwiazdy" po raz czwarty z kompletem punktów

Jerzy Filipiuk
Jakub Krzyżanowski i jego koledzy kontynuują dobra passę w tym sezonie
Jakub Krzyżanowski i jego koledzy kontynuują dobra passę w tym sezonie akademia.wisla.krakow.pl
W piłkarskim meczu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, rozegranym w Zabrzu na stadionie Walki, Wisła Kraków wygrała z Górnikiem 1:0. To jej czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Juniorzy starsi "Białej Gwiazdy" mają na koncie 13 punktów (za cztery wygrane i jeden remis), plasują się na pozycji wicelidera tabeli, ze stratą dwóch punktów do Legii Warszawa.

W Zabrzu wiślacy w pierwszej połowie spotkania zdecydowanie dominowali na boisku. Gospodarze skupiali się na bronieniu dostępu do własnej bramki i czyhali na kontry. Jedynego gola zdobył Marcin Bartoń z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Mateuszu Stanku.

Po zmianie stron krakowianie grali bardzo dobrze przez pierwsze 20 minut, mogli podwyższyć wynik. W miarę upływu czasu zabrzanie przejmowali inicjatywę w grze, mieli okazje do wyrównania. W końcówce meczu grający z kontry wiślacy też mieli dobrą sytuację.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Bartoń 35 karny.
Wisła: A. Krzyżanowski - Górkiewicz (66 Grzybowski), Złoch, Przybyłko, J. Krzyżanowski - Sałamaj, Urbański (60 Sowa), Kutwa, M. Głogowski (77 Wiśniewski) - Bartoń, Stanek (63 Sarga).