Wisła Kraków. Boris Moltenis piłkarzem kolejki w I lidze

wisla.krakow.pl
Wisła Kraków dobrze wystartowała w 2023 roku w rozgrywkach I ligi. Wygrała dwa pierwsze mecze, a jej piłkarze zapracowali sobie swoją grą na indywidualne wyróżnienia. Piłkarzem pierwszej wiosennej kolejki został bowiem Kacper Duda, a drugiej Boris Moltenis.

Moltenis rozegrał bardzo dobry mecz w Gdyni, gdzie spisywał się świetnie w obronie, a do tego dołożył dwie bramki. Można powiedzieć, że to właśnie on odmienił losy tego spotkania. Wisła przegrywała bowiem z Arką do przerwy 0:1. Moltenis wpisał się na listę strzelców w 55 i 60 minucie, dając prowadzenie „Białej Gwieździe”. Trzeciego gola dołożył niewiele później Mateusz Młyński.

Po takim meczu Boris Moltenis znalazł się wśród kandydatów do wyróżnienia mianem piłkarza kolejki. I głosowanie kibiców, zorganizowane na oficjalnym profilu Fortuna 1. Ligi wygrał. Piłkarzem kolejki obrońca Wisły został też w tygodniu „Piłka Nożna”.

Boris Moltenis ma bardzo dobry początek roku. Wywalczył sobie w okresie przygotowawczym miejsce w podstawowym składzie. Na środku obrony występuje obok Igora Łasickiego. Po wspomnianym meczu z Arką rozmawialiśmy z Francuzem, a zapis tej rozmowy można znaleźć w tym miejscu.