Wisła Kraków - Austria Wiedeń 1:3

Wiślakom nie udało się pokonać zespołu z Wiednia w pierwszym sparingowym meczu z w trakcie pobytu na zgrupowaniu w Austrii. Biała Gwiazda uległa gospodarzom 3:1.

Przez pierwszą połowę zespół z Krakowa utrzymał remis. Chociaż w 14. minucie stracił bramkę, piętnaście minut później wyrównał Tomas Jirsak po podaniu Pawła Brożka.

Druga część spotkania należała już do Austriaków. Tuż po powrocie na murawę sędzia podyktował karnego dla wiedeńskiej drużyny, zaś wynik na 3:1 został ustalony w 56. minucie.

Jak podaje Biuro Prasowe Wisły, mecz obejrzało 100 osób. Więcej było Austriaków, ale kibice Białej Gwiazdy dopingowali głośniej.

Wisła Kraków - Austria Wiedeń 1:3 (1:1)
0:1 Bazina 14'
1:1 Jirsak 30'
1:2 Acimović 48' (karny)
1:3 Krammer 56'

Wisła: I połowa: Cebanu - Baszczyński, Cleber, Łukasiewicz, Piotr Brożek - Łobodziński, Cantoro, Jirsak, Boguski - Paweł Brożek, Niedzielan
II połowa: Pawełek - Szabat, Głowacki, Łukasiewicz (70' Kowalski), Diaz - Dawidowski, Sobolewski, Gołoś, Zieńczuk - Małecki, Kmiecik

Austria: Almer – Standfest, Schiemer, Bąk (65’ Dragović), Troyanski – Suliman (46’ Krammer), Moesner (46’ Netzer), Blanchard, Acimovic – Bazina (76’ Topić), Lafata (46’ Okitie)

Żółte kartki: Szabat, Dawidowski (Wisła)