Wisła Can-Pack: Zwycięski powrót [zdjęcia]

Wisła Can-Pack pokonała w sparingowym meczu słowacki MBK Rużomberok 67:60. Było to pierwsze od miesięcy spotkanie koszykarek w odnowionej hali przy ul. Reymonta.

Wszystkim zależało, aby powrót na własne podwórko był udany. Kibice wypełnili całą halę, aby głośnym dopingiem wspierać krakowskie koszykarki.

Wiślaczki od samego początku chciały zdominować rywala, jednak pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Pierwsze punkty dla krakowskiej drużyny zdobyła Janell Burse, trafiając z rzutu wolnego, natomiast ostatnie Dorota Gburczyk, doprowadzając do wyniku 18:17. Do drugiej odsłony spotkania wiślaczki przystępowały z jednopunktową przewagą, ale schodziły już z 18-punktową.

Od trzeciej kwarty koszykarki MBK Rużomberok próbowały odrobić starty. Ambitna postawa i determinacja zaczęły przynosić rezultaty, bowiem ostatecznie rywalki Wisły przegrały różnicą zaledwie siedmiu punktów - 67:60.
Wisła Can-Pack Kraków - MBK Rużomberok 67:60

Wisła Can-Pack Kraków: Janell Burse 17, Dorota Gburczyk-Sikora 12, Ewelina Kobryn 12, Magdalena Leciejewska 9, Andja Jelavić 6, Paulina Pawlak 5, Gunta Baško 4, Katarzyna Krężel 2, Aleksandra Ćwięk 0, Karolina Fiejdasz 0, Katarzyna Gawor 0.

MBK Rużomberok - najwięcej punktów: Klaudia Lukacovicova 14, Veronika Cernakova 13, Adriana Gresnerova 11.