Wisła Can-Pack w finale Pucharu Polski [zdjęcia]

W sobotę, 3 marca, Wisła Can-Pack Kraków w ramach pierwszego meczu półfinałowego turnieju ViaSMS.pl Cup pokonała CCC Polkowice (70:63).

Kraków na weekend - sprawdź, co się dzieje w mieście od 2 do 4 marca

Choć zawodniczki Wisły Kraków przegrały pierwszą kwartę 15:18, w drugiej nie tyllko odrobiły straty, ale i wyszły na prowadzenie. W trzeciej odsłonie spotkania przewaga ta zaczęła rosnąć. Przed ostatnią częścią spotkania na tablicy widniał wynik
55:47.

Czwarta kwarta była jednak bardzo zacięta i wyrównana. Choć Wiślacki ją przegrały, ostatecznie nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa.

Najwięcej punktów dla Wisły zdobyła Erin Phillip.

W meczu finałowym, który odbędzie się w niedzielę, Wisła Can-Pack zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału - Lotos Gdynia - Energa Toruń.

Wisła Can-Pack Kraków - CCC Polkowice 70:63
(15:18, 24:16, 16:13, 15:16)

Wisła Can-Pack: Erin Phillips 16, Taj McWilliams-Franklin 11, Nicole Powell 11, Ewelina Kobryn 10, Milka Bjelica 8, Anke de Mondt 5, Paulina Pawlak 5, Ana Dabović 2, Petra Ujhelyi 2.

CCC: Iva Perovanović 13, Agnieszka Bibrzycka 12, Sharnee Zoll 11, Evanthia Maltsi 8, Jantel Lavender 8, Joanna Walich 7, Walerija Musina 4, Agata Gajda 0.