Wisła Can-Pack przegrała z CCC Polkowice. Mistrza Polski nie będzie

Koszykarki Wisły Can-Pack przegrały decydujący o awansie do półfinału mistrzostw Polski mecz z CCC Polkowice 66:75.

Tym samym polkowiczanki zmierzą się w finale z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp i będą walczyć o mistrzostwo Polski, natomiast Wisła Can-Pack będzie walczyć o najgorsze od sześciu lat miejsce w ligowej tabeli - 5 lokatę.

Początek spotkania układał się po myśli krakowskiej drużyny. Po pierwszej kwarcie wiślaczki prowadziły 19:13. Druga odsłona szybko jednak pokazała, że gospodynie również mierzą w mistrzowski tytuł. Wspaniałe akcje rywalek przyniosły im w rezultacie 7-punktowe prowadzenie.

Trzecia i czwarta kwarta to kontrolowana przewaga drużyny z Polkowic. Rywalki nie pozwalały zbliżyć się wiślaczkom na więcej niż cztery punkty różnicy. W rezultacie odskoczyły na dziewięć oczek, ustalając wynik spotkania na 75:66.

Tym samym Wisła Can-Pack przegrała walkę o półfinał mistrzostw Polski. Krakowską drużynę czeka walka o piąte miejsce. Pierwszym rywalem będzie rybnicki UTEX ROW.

CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 75:66 (13:19, 25:12, 19:18, 18:17)

CCC Polkowice: Nataliya Trafimawa 22, Amisha Carter 20, Justyna Jeziorna 11, Małgorzata Babicka 11, Veronika Bortelova 7, Shannon Bobbitt 2, Daria Mieloszyńska 2, Anna Pietrzak 0, Karolina Puss 0, Paulina Rozwadowska 0.

Wisła Can-Pack: Ewelina Kobryn 16, Janell Burse 14, Marta Fernandez 10, Paulina Pawlak 9, Iziane Castro Marques 10, Agnieszka Majewska 7, Dorota Gburczyk 0, Agnieszka Kułaga 0, Liron Cohen 0, Anna Wielebnowska 0, Katerina Zohnova 0, Paulina Gajdosz 0.

Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Lotto | Baseny | Hot spoty | Mapa