Wisła Can-Pack bliżej finału [zdjęcia]

We wtorek, 21 lutego, podczas pierwszego meczu Play-Off Euroligi Kobet Wisła Can-Pack Kraków pokonała ZVVZ USK Praga 66:52.

Euro 2012: Kraków na równych prawach

Od początku spotkania wiadomo było, że gra toczy się o dużą stawkę. Choć w pierwszej kwarcie pierwsze punkty zdobyły mistrzynie Czech, odpowiedź koszykarek Wisły była natychmiastowa i podwójna. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się 23:11 dla "Białej Gwiazdy".

W kolejnej kwarcie lepsze okazały się zawodniczki z Pragi. Trzecia zakończyła się różnicą jednego punktu. Przed ostateczną odsłoną na tablicy widniał wynik 46:40 dla Wisły Kraków. Mistrzynie Polski nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa. Ostatnie punkty w meczu zdobyła Milka Bjelica ustalając wynik 66:52.

- Wykonaliśmy pierwszy krok, ale potrzebujemy jeszcze drugiego - przyznał po meczu Jose Hernandez, trener Wisły Can-Pack. - Niewykluczone, że ten mecz był najtrudniejszym, ze wszystkich w tej rundzie Play-Off, ale i następny nie będzie dla nas łatwy - dodał.

Czas na rewanż

Mecz rewanżowy odbędzie się  24 lutego 2012 r. w Pradze. O zwycięstwo na pewno nie będzie łatwo. - Dołożymy wszelkich starań, aby w Pradze wygrać i żeby doprowadzić do trzeciego spotkania. Żaden mecz nie jest taki sam, więc myślimy, że lepiej zagramy we własnej hali - powiedziała Katerina Elhotova, zawodniczka ZVVZ USK Praga.

Wisła Can-Pack Kraków - ZVVZ USK Praga 66:52 (23:11, 11:18, 12:11, 20:12)

Wisła Can-Pack: Milka Bjelica 15, Erin Phillips 15 (3 prz.), Nicole Powell 14 (10 zb.), Ewelina Kobryn 14 (13 zb.), Anke de Mondt 5 (4 as.), Paulina Pawlak 3, Petra Ujhelyi 0.

ZVVZ USK: Lindsay Whalen 19 (4 as.), Eva Viteckova 9, Katerina Elhotova 8 (2 bl.), Viktoria Mircheva Ana Montanana 4, Frida Eldebrink 2, Petra Kulichova 2.