Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiemy jak będzie wyglądał nauczyciel przyszłości

Redakcja
Nowy projekt ma  wprowadzić śląskich nauczycieli w tajniki ...
Nowy projekt ma wprowadzić śląskich nauczycieli w tajniki ... Paweł Czerenko
Nowy projekt ma wprowadzić śląskich nauczycieli w tajniki najnowszych technologii edukacyjnych. Dzięki temu staną się trenerami posługującymi się e-learningiem, tabletem edukacyjnym czy wizualizerem.
Zobacz również;

Większość nauczycieli studiowała w czasach, gdy komputer nawet na uczelni był dobrem deficytowym. Do dziś programy studiów skupiają się raczej na historii dydaktyki niż na ćwiczeniu praktycznego wykorzystania narzędzi dydaktycznych. Najnowsze technologie, takie jak e-learning, czyli zdalne nauczanie z wykorzystaniem możliwości Internetu i komputera, czy narzędzia Web 2.0, są w programach nieobecne. Taka sytuacja budzi w nauczycielach frustrację, gdy stają przed swymi uczniami, od których w dziedzinie zastosowania multimediów często sami mogliby brać korepetycje.

- W XXI wieku nauczyciele stracili bezpow­rotnie swój monopol jako jedyne źródło informacji. Dostęp do zasobów Internetu w telefonach komórkowych przybliżył nam wiedzę, która stała się dosłownie dostępna w zasięgu ręki  ­– tłumaczy Agata Rutkowska, dyrektor zarządzająca EMINUS Knowledge Management, partnera projektu.

Nauczyciele, którzy sięgnęli po najnowsze technologie i użyli ich w nauczaniu nie żałują. - Młodzież na naukę w systemie e-learningowym reaguje entuzjastycznie. Dzięki pracy on-line uczniowie mogą w domu poszerzać swoje wiadomości, zapoznawać się z dodatkowym materiałem czy sprawdzać swoją wiedzę - zapewnia Roman Lorens, aktywny nauczyciel i trener zdalnego nauczania..

Pokolenie młodych ludzi, które zapełnia dziś mury szkół i uczelni to osoby, dla których świat bez telefonu komórkowego, mobilnego Internetu, odtwarzacza mp4 jest trudno wyobrażalny. Z myślą o nich w maju rusza cykl szkoleń dla śląskich nauczycieli dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Kurs obejmuje ponad 120 godzin zajęć, przy czym połowa z nich będzie się odbywać metodą e-learningu, czyli na odległość. Uczestnicy poznają zasady działania platformy edukacyjnej, generatora kursów e-learningowych, tablicy i tabletu multimedialnego. Dowiedzą się, jak wykorzystywać te narzędzia w nauczaniu dzieci, młodzieży i osób dorosłych a także podnoszeniu własnych kompetencji - wyjaśnia Anna Stalmach-Tkacz, dyrektor Grupy Edukacyjno-Szkoleniowej SOKRATES, głównego organizatora szkoleń.

Do udziału w szkoleniach mogą się zgłaszać nauczyciele wszystkich rodzajów szkół z terenu województwa śląskiego, niezależnie od przedmiotu, którego nauczają. Na razie wystarczy, jeśli posiadają podstawowe umiejętności informatyczne i są zainteresowani wykorzystywaniem innowacyjnych narzędzi w nauczaniu. Reszty nauczą się na kursie.

Podobne tematy:
Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!
od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto