Wielki triumf Wisły Can-Pack [zdjęcia]

Wisła Can-Pack pokonała czterokrotnego mistrza Euroligi Spartak Moscow Region 81:60 w meczu 9. kolejki Euroligi Koszykówki Kobiet.

Tak dopingują kibice! Plebiscyt na najlepszych fanów ekstraklasy

Krakowską drużynę swoim dopingiem wspierało 2 tys. fanów. Mistrzynie Polski rozpoczęły mecz pewnie i zdecydowanie, pokazując rywalowi, że nie mają zamiaru na własnym polu oddać sterów. Wisła już w pierwszej kwarcie zdobyła sporą przewagę nad wicemistrzem Europy (23:16).

Choć drugą kwartę wygrały zawodniczki Spartak Moskwa, od trzeciego starcia zdecydowanie na parkiecie znowu dopingowały wiślaczki. Ostatnia kwarta przypieczętowała zwycięstwo "Białej Gwiazdy" (23:12). Wiślaczki całe spotkanie zakończyły z wynikiem aż 81:60.

Najwięcej punktów w spotkaniu dla Wisły Can-Pack zdobyła Erin Phillips (2)5. Ewelina Kobryn zdobyła natomiast swój tysięczny punkt w zmaganiach euroligowych. Dzięki zwycięstwu koszykarki Białej Gwiazdy zostały samodzielnym liderem w grupie C Euroligi Kobiet.

Wisła Can Pack Kraków - Spartak Moscow Region Vidnoje 81:60

(23:16, 14:15, 21:17, 23:12)

Wisła Can-Pack: Erin Phillips 25, Nicole Powell 23, Ewelina Kobryn 10, Milka Bjelica 10, Anke DeMondt 9, Petra Ujhelyi 4, Paulina Pawlak 0.

Spartak: Candice Dupree 14, Becky Hammon 14, Irina Osipova 10, Seimone Augustus 8, Jelena Skerovic 7, Jelena Milovanovic 5, Sonja Petrovic 2, Nika Baric 0, Marina Kuzina 0.

Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMKrakow.pl automatycznie weźmie udział w konkursie dziennikarstwa obywatelskiego. Redakcja MM co miesiąc wybierze autorów najlepszych prac i rozda nagrody pieniężne o łącznej wartości 500 zł.