Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielki konkurs Blog Roku zbliża się do końca. Wielka gala odbędzie się Centrum Nauki

Katarzyna Kozanecka*
Już za kilka dni, 16 lutego, na finałowej gali konkursu Blog Roku, która tym razem odbędzie się w warszawskim Centrum Nauki "Kopernik", poznamy najlepszy blog 2011 r.

To już VII edycja największego w polskiej blogosferze konkursu, w którym najpierw czytelnicy, a później jury wybierają najlepsze dzienniki internetowe aż w 10 kategoriach. W tym roku laury przyznawać będą m.in. Michał Żebrowski, Martyna Wojciechowska, Janina Paradowska, Tomasz Sianecki i Henryk Sawka. Ocenią blogi zarówno profesjonalne, jak i pisane o codziennym życiu, o podróżach po wielkim świecie i o niszowych pasjach, o polityce z pierwszych stron gazet i kulturze z najwyższej półki. O tym, że wybór nie będzie łatwy, przekonują organizatorzy.

- Blogi zgłoszone do konkursu są niezwykle różnorodne i prezentują wysoki poziom merytoryczny niezależnie od tego, czy jest to blog pasjonacki, czy ekspercki. Obserwujemy też niespotykaną w poprzednich edycjach promocję blogów w social mediach. Fantazja i pomysłowość autorów na etapie zbierania głosów czytelników nie miały granic - mówi Dorota Szostek--Rejowska, organizatorka konkursu z ramienia Onetu. Stawka była duża - czytelnicy mogli wybierać najlepsze spośród ponad 3,6 tys. propozycji.

O tym, że pisanie blogu i jego promocja, także poprzez udział w konkursie, to doskonały pomysł na własną karierę, przekonała się m.in. Natalia Hatalska, kiedyś laureatka, dziś jurorka. W 2009 r. zdobyła nagrodę Wyróżnienie Główne, Blog Roku 2009. Prowadzi blog o reklamach, które warto oglądać. Oprócz tego publikuje wywiady, autorskie prezentacje i artykuły naukowe. W tym roku sama zasiada w kapitule - wybierze zwycięzcę w kategorii blogi profesjonalne. Jak sama mówi, blog "to połączenie pracy, pasji, hobby, sposobu spędzania wolnego czasu, zdobywania wiedzy… Pewnie mogłabym znaleźć jakieś alternatywy na te wszystkie kwestie, ale byłoby to bardzo trudne".

Po lekturze blogów w swojej kategorii pani Natalia na pewno dowie się więcej o żużlu i koszykówce, telewizji cyfrowej, problemach maturzystów, relacjach majątkowych między małżonkami i partnerami, a także o tym, co nurtuje o. Leona Knabita. Zaskakujących tematów nie brakuje także w innych kategoriach. "Blog dla dorosłych - szalony, niepoprawny politycznie, alternatywny i najbardziej nieistniejący na świecie magazyn o mrocznych stronach rodzicielstwa" - to przykładowy opis blogu zgłoszonego w kategorii absurdalne i offowe. Powalczy w niej m.in. ze wspomnieniami taksówkarza-historyka zmuszonego przez kryzys do zmiany zawodu czy z "malkontenckim głosem w Twoim domu". Autor pisze ironicznie: "Moją misją jest siać zwątpienie i popularyzować grubiaństwo. Lekka mizoginia też nie zaszkodzi".

W tym roku oprócz finałowej gali, na której zwycięzcy odbiorą specjalne statuetki i nagrody, organizatorzy zaplanowali także imprezę towarzyszącą. Bezpłatne warsztaty, na których głos zabiorą wpływowi polscy blogerzy i specjaliści, m.in. Natalia Hatalska, Maciej Budzich, Artur Kurasiński i Dorota Szostek-Rejowska, odbędą się 16 lutego w siedzibie ITI w Warszawie.

*Autorka jest pracownikiem Onet.pl

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto