MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkanoc na kredyt?

opr. W
Z danych KPF (Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych) wynika, że branża pośrednictwa finansowego w Polsce rozwija się dynamicznie. Decyzję o podjęciu zobowiązania często podejmujemy w okresach poprzedzających święta, ...

Z danych KPF (Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych) wynika, że branża pośrednictwa finansowego w Polsce rozwija się dynamicznie. Decyzję o podjęciu zobowiązania często podejmujemy w okresach poprzedzających święta, wakacje, tzw. długie weekendy, czy inne okazje rodzinne, jak pierwsza komunia, ślub bliskich itp. Takie pożyczki bywają jednak dużo droższe niż standardowe kredyty. Mimo iż wybieramy promocyjną ofertę, w praktyce może ona nas drogo kosztować.

Ile kosztuje kredyt?
Na całkowitą cenę kredytu składa się suma opłat, które klient musi ponieść za udostępnienie mu przez bank określonej kwoty pieniędzy. Do opłat tych należą: odsetki kredytowe, prowizja bankowa, opłata administracyjna oraz opłaty związane z ubezpieczeniem kredytu. Jeśli w umowie zostaną podane jedynie koszty całkowite kredytu, poprośmy o ich uszczegółowienie. Pomoże to nam zorientować się za co naprawdę płacimy.

Jak dokonać wyboru?
W okresie poprzedzającym święta zdarza się, że brakuje nam czasu. Podejmujemy wtedy decyzję pod wpływem chwili, bądź tez przysłowiowego: "Co ma być, to będzie! " A trzeba pamiętać o konsekwencjach. Podejmując decyzję kredycie, przeanalizujmy kilka ofert. Pamiętajmy, że dokonując tej analizy powinniśmy brać pod uwagę takie same elementy składowe oferty. Zdarza się bowiem, że klienci porównują różne kredyty, przeznaczone dla zupełnie innych grup klientów.

Gdzie kupować?
Sklepy, banki i instytucje finansowe prześcigają się w promocjach. Możemy kupować nie posiadając gotówki w portfelu. W banku natomiast możemy zaciągnąć kredyt za pośrednictwem telefonu czy SMS-a. Takie sposoby nie gwarantują nam jednak wyboru najlepszej opcji. Zawsze będziemy uzależnieni od jednej instytucji finansowej, która będzie ograniczała nam swobodę wyboru.

O czym warto pamiętać?
Musimy pamiętać, że podobnie jak w sklepie, również w przypadku produktów finansowych występuje duża różnorodność. Porównując oferty, upewnijmy się czy robimy to rzetelnie. I pamiętajmy o kilku fundamentalnych kwestiach takich jak: przeczytaj dokładnie umowę - jeśli coś jest niejasne, poproś o wyjaśnienie, zawsze sprawdź czy wysokość raty nie przekracza twoich możliwości, nie podejmuj decyzji pod wpływem emocji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto