Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkanoc 2012 w Krakowie [program wydarzeń]

Aleksander Glowania
Aleksander Glowania
8 i 9 kwietnia 2012 Wielkanoc. Co będzie działo się z okazji ...
8 i 9 kwietnia 2012 Wielkanoc. Co będzie działo się z okazji ... Łukasz Żołądź
8 i 9 kwietnia 2012 Wielkanoc. Co będzie działo się z okazji świąt w Krakowie? Sprawdźcie nasz wielkanocny rozkład jazdy!

Sprawdź dni wolne i długie weekendy 2012


30 marca - 9 kwietnia - Targi Wielkanocne

Wystawcy z Polski a także z Litwy i Ukrainy wezmą udział w tegorocznych Targach Wielkanocnych, które rozpoczną się 30 marca (piątek) na Rynku Głównym w Krakowie. Na stoiskach będzie można kupić m.in. stroiki, koszyki, palmy, świeczki, wydmuszki, ręcznie malowaną porcelanę, obrusy świąteczne i wyroby regionalne. Impreza potrwa do 9 kwietnia.

31 marca - Rynek Główny

  • o godz. 11:45 i 12:15 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Małe Słowianki" z Centrum Młodzieży,
  • o godzinie 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Targów Wielkanocnych oraz "Wielkanocnego Małopolskiego Smaku", w którym bierze udział 12 laureatów Festiwalu Smaku organizowanego przez Województwo Małopolskie.
  • o godz. 12:30 zaśpiewa Hanka Wójciak przy akompaniamencie Jacka Długosza,
  • o godz. 13:00 program folklorystyczny zaprezentuje Teatr Tańca "Dzieci Krakowa".


1 kwietnia
Stowarzyszenie Folklorystyczne "Teatr Regionalny", a następnie programy artystyczne i obrzędy wielkanocne w wykonaniu 15 amatorskich zespołów regionalnych i grup folklorystycznych. Zespoły spotkają się pod Barbakanem o godz. 11:30. Barwny korowód z palmami przejdzie ul. Floriańską, koło kościoła Mariackiego pod kościółek św. Wojciecha, gdzie o godz.11:45 nastąpi poświęcenie palm, następnie zespoły prezentować się będą na Rynku Głównym.

3 i 4 kwietnia

W godzinach 14:00-17:00 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza na wielkanocne warsztaty plastyczne, w czasie których będzie można wykonać pisanki, baranki, zajączki, koguciki, kurczaki oraz kartki świąteczne.

Od 5 kwietnia - Krakowskie tradycje: Emaus na ZwierzyńcuOd wielu już wieków w drugi dzień świąt wielkanocnych na krakowskim Zwierzyńcu odbywa się Emaus – odpust, który swoją długą tradycją sięga średniowiecza. Łączy się on z uroczystościami religijnymi, organizowanymi przy klasztorze Norbertanek, a jego nazwa wywodzi się od wspomnianej w Ewangelii wg św. Łukasza wsi, do której wędrowali uczniowie Jezusa. ** 5 kwietnia
**W godzinach 14:00-17:00 w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana odbędą się wielkanocne warsztaty plastyczno-filmowe. Dzieci, które wykonają w czasie warsztatów najciekawsze prace otrzymają upominki.

7 kwietnia

Na Rynku Głównym O godz. 10:00 odbędzie się pokaz wielkanocnych stołów regionalnych. Stoiska oceniane będą pod względem wrażeń wizualnych oraz pomysłu na ciekawe powitanie gości np. przyśpiewkami. Współorganizatorem Imprezy jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Wszyscy biorący udział w imprezie krakowianie jak również turyści zostaną zaproszeni do tradycyjnego stołu wielkanocnego, przy którym o godz. 12:00 poświęcone zostaną przyniesione koszyczki wielkanocne.

W Wielką Sobotę o godz. 13:00 przed Bazyliką Mariacką JE Kardynał Stanisław Dziwisz będzie święcił pokarmy wielkanocne krakowian.

Tego dnia warto przyjść na Rynek Główny już o godz. 12.15. Będzie można wtedy wiele dowiedzieć się o tradycjach wielkanocnych i spotkać m. in. z ojcem Leonem Knabitem, Opatem Benedyktynów ojcem Bernardem Sawickim oraz ks. Dariuszem Rasiem, archiprezbiterem Bazyliki Mariackiej. W trakcie spotkania nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na e-kartkę wielkanocną od Prezydenta Krakowa.

9 kwietnia O godz. 14:00 rozpocznie się przedstawienie w wykonaniu aktorów amatorów The Reenactors Agency. Z pomocą gawędziarek ludowych i grup artystów ludowych "Holniki" przedstawią oni tradycje związane ze śmigusem dyngusem wśród rycerstwa i szlachty polskiej.

10 kwietnia - Tradycyjne Święto RękawkiObchodzone od wieków Święto Rękawki od roku 2001 odbywa się pod Kopcem Krakusa. Impreza ma charakter średniowiecznego festynu, gdzie prezentowane są pokazy walk i uzbrojenia. Odwiedzający festyn będą mogli obejrzeć także sceny z życia codziennego w tamtym okresie - wygląd osady, rzemiosło i stroje. Kolejną atrakcją będzie też możliwość spróbowania potraw gotowanych według przepisów naszych przodków i zobaczyć jak wyglądały średniowieczne potyczki zbrojne. Uzupełnieniem jest możliwość poznania historii Kopca Krakusa, państwa Wiślan i Polan. **

Kliknij w zdjęcie i zobacz więcej!
Dama z gronostajem wróciła!Krakowskie dworce przed laty [zdjęcia]
Regiomoto.pl - motoryzacyjne newsy
UJ najlepszy w Polsce!
Dodaj artykuł Dodaj zdjęcia
Dodaj imprezę
Bloguj z MM
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto