Większa strefa płatnego parkowania w Krakowie [mapa]

redakcja
redakcja
krakow.pl
Udostępnij:
Od lutego 2014 kierowcy zapłacą za postój w nowych miejscach. Radni poszerzyli strefę płatnego parkowania.

Od 1 lutego przyszłego roku, parkując na terenie Starego Podgórza, całych Grzegórzek wraz z osiedlem Oficerskim, Krowodrzy i części Zwierzyńca trzeba będzie zapłacić. Obecnie strefa płatnego parkowania obejmuje Stare Miasto, Kazimierz i część Grzegorzek.

Za postój wszędzie będzie obowiązywała ta sama stawka - za pierwszą godzinę zapłacimy 3 zł, za drugą - 3,5 zł, za trzecią - 4,1 zł, a za każdą kolejną - 3 zł. Radni zrezygnowali tym samym z tak zwanych stref buforowych na obrzeżach ścisłego centrum, gdzie stawka za godzinę postoju miała być tańsza.

Zobacz także: Kraków dyskryminował właścicieli aut i źle przyznawał abonamenty postojowe

Ten pomysł radnych nie podob się prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. - Jestem za poszerzeniem strefy, jednak mam dwie poważne wątpliwości do przegłosowanych poprawek radnych. Po pierwsze uważam, że wprowadzenie zasady, że mieszkańcy terenów, które teraz zostały objęty strefą będą mogli parkować jedynie na czterech najbliższych swojemu miejscu zamieszkania ulicach, kiedy to mieszkańcy "starej strefy" nie mają takiego ograniczenia, jest niesprawiedliwe i nierówno traktuje mieszkańców. Druga kwestia to cena. Nie zmienię zdania, że opłaty pobierane w strefach buforowych powinny być niższe niż w ścisłym centrum. Zaparkowanie na Zwierzynieckiej to nie to samo co parkowanie w rejonie Mogilskiej czy al. Pokoju - skomentował prezydent miasta.

Zobacz także: ROZKŁAD JAZDY MPK KRAKÓW: TRAMWAJE I AUTOBUSY [KOMUNIKACJA MIEJSKA]

Mieszkańcy obszarów, o które poszerzono strefę płatnego parkowania mają prawo do zakupu preferencyjnych abonamentów postojowych. Na jeden adres przysługują dwa abonamenty po 10 zł miesięcznie i jeden kosztujący 100 zł miesięcznie. Każdy następny wykupiony abonament będzie kosztował 250 zł.

Granice Strefy P1 wyznaczają:

Od Mostu Dębnickiego, wzdłuż Al. Z. Krasińskiego, wzdłuż Al. Z. Krasińskiego (numery nieparzyste), wzdłuż Al. A. Mickiewicza (numery nieparzyste), wzdłuż Al. J. Słowackiego (numery nieparzyste), do ulicy Pawiej, wzdłuż ulicy Pawiej do ulicy Św. Rafała Kalinowskiego, wzdłuż ulicy Św. Rafała Kalinowskiego do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ulicy Dietla, wzdłuż ulicy Dietla

(po stronie numerów parzystych) do Mostu Grunwaldzkiego, wzdłuż Bulwaru Czerwińskiego do Mostu Dębnickiego.

 

Granice Strefy P2 wyznaczają:

Od Mostu Grunwaldzkiego, wzdłuż ulicy J. Dietla (po stronie numerów nieparzystych) do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do rzeki Wisły, wzdłuż Bulwaru Kurlandzkiego do Bulwaru Inflanckiego, wzdłuż Bulwaru Inflanckiego do Mostu Grunwaldzkiego.

 

Granice Strefy P3 wyznaczają:

Od Ronda Mogilskiego, wzdłuż ulicy Lubicz (z włączeniem w całości niniejszej ulicy) do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ul. Wita Stwosza, wzdłuż ul. Wita Stwosza do ul. Aleksandra Lubomirskiego, wzdłuż ul. Aleksandra Lubomirskiego do Ronda Mogilskiego.

 

Granice Strefy P4 wyznaczają:

Od Mostu Kotlarskiego wzdłuż rzeki Wisły do linii Kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ulicy Lubicz, wzdłuż ulicy Lubicz (z wyłączeniem niniejszej ulicy) do Ronda Mogilskiego, od Ronda Mogilskiego wzdłuż Al. Powstania Warszawskiego (z wyłączeniem niniejszej ulicy), wzdłuż ulicy Kotlarskiej do Mostu Kotlarskiego.

 

Granice Strefy P5 wyznaczają:

Od Mostu Grunwaldzkiego do Ronda Grunwaldzkiego, wzdłuż ulicy M. Konopnickiej do Al. Powstańców Śląskich, wzdłuż Al. Powstańców Śląskich do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do rzeki Wisły, wzdłuż Bulwaru Wołyńskiego do Mostu Grunwaldzkiego.

 

Granice podstrefy P6 I wyznaczają:

Od ulicy A. Lubomirskiego wzdłuż ulicy Rakowickiej do ulicy Olszańskiej, wzdłuż ulicy Olszańskiej do Al. Pułk. W. Beliny Prażmowskiego, wzdłuż Al. Płk. W. Beliny Prażmowskiego do ulicy Grochowskiej, wzdłuż ulicy Grochowskiej do ulicy W. „Wilka Wyrwińskiego", wzdłuż ulicy W. „Wilka Wyrwińskiego" do ulicy J. Supniewskiego, wzdłuż ulicy J. Supniewskiego do ulicy Rymarskiej, wzdłuż ulicy Rymarskiej do ulicy Mogilskiej, wzdłuż ulicy Mogilskiej (po stronie numerów parzystych) do Ronda Mogilskiego, od Ronda Mogilskiego wzdłuż ulicy A. Lubomirskiego do ulicy Rakowickiej.

 

Granice podstrefy P6 II wyznaczają:

Od Ronda Mogilskiego wzdłuż ulicy Mogilskiej (po stronie numerów nieparzystych) do ulicy F. Nullo, wzdłuż ulicy F. Nullo do ulicy S. Bobrowskiego, wzdłuż S. Bobrowskiego do ulicy Grzegórzeckiej, wzdłuż ulicy Grzegórzeckiej do Al. Powstania Warszawskiego (z włączeniem w całości niniejszej ulicy), wzdłuż Al. Powstania Warszawskiego do Ronda Mogilskiego.

 

Granice podstrefy P6 III wyznaczają:

Od Mostu Dębnickiego wzdłuż Bulwaru Rodła do ulicy Kasztelańskiej, wzdłuż ul. Kasztelańskiej do Al. Marszałka F. Focha, wzdłuż Al. Marszałka F. Focha do Al. 3 Maja, wzdłuż Al. 3 Maja (z wyłączeniem tejże ulicy) do wschodniej granicy Parku Jordana, wzdłuż wschodniej granicy Parku Jordana do ulicy W. Reymonta, wzdłuż ulicy W. Reymonta do Al. A. Mickiewicza, wzdłuż Al. A. Mickiewicza (numery parzyste) po stronie numerów parzystych, wzdłuż Al. Z. Krasińskiego (numery parzyste) do Mostu Dębnickiego.

 

Granice podstrefy P6 IV wyznaczają:

Od Al. A. Mickiewicza wzdłuż ulicy Czarnowiejskiej do Al. Kijowskiej, wzdłuż Al. Kijowskiej do ulicy Królewskiej, wzdłuż ulicy Królewskiej (po stronie numerów parzystych) do Al. A. Mickiewicza, wzdłuż Al. A. Mickiewicza (numery parzyste) do ulicy Czarnowiejskiej.

 

Granice podstrefy P6 V wyznaczają:

Od Al. J. Słowackiego wzdłuż ulicy Królewskiej (po stronie numerów nieparzystych) do ulicy Nowowiejskiej, wzdłuż ulicy Nowowiejskiej do ulicy Racławickiej, wzdłuż ulicy Racławickiej do ulicy Wrocławskiej, wzdłuż ulicy Wrocławskiej do ulicy Prądnickiej, wzdłuż ulicy Prądnickiej do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ulicy Kamiennej, wzdłuż ulicy Kamiennej do Al. J. Słowackiego, wzdłuż Al. J. Słowackiego (numery parzyste) do ulicy Królewskiej.

 

Co składa się na cenę paliwa?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie