Wieczysta - Mallorca. W sparingu z ekipą z hiszpańskiej ekstraklasy krakowski beniaminek III ligi pokazał się z niezłej strony

Artur Bogacki
Mallorca - Wieczysta
Mallorca - Wieczysta FB/RCD Mallorca
Mallorca - Wieczysta. Serię sparingów podczas zgrupowania w Austrii Wieczysta zaczęła od hitowego starcia - drużyna beniaminka III ligi w Kematen zmierzyła się z występującą w hiszpańskiej ekstraklasie Mallorcą. Porażka 0:3 z tak prestiżowym rywalem ujmy nie przynosi. W GALERII zdjęcia z meczu.

RCD Mallorca - Wieczysta Kraków 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Angel 14, 2:0 Lago Junior 46, 3:0 Dani Rodriguez 82.
Wieczysta: Krawczyk - Frańczak, Augustyn, Koncewicz-Żyłka, Klimczak - Peszko, Moulin, Gamrot, Kumah - Mak, Hebel oraz Bąk, Majewski, Linca, Pietras, Kołodziej.
Mallorca: Leo Roman - G. Gonzalez, Raillo, Valjent, Gaya, Cufre, Grenier, Sanchez, Llabres, Lee, Angel oraz Amath, Lago Junior, Maffeo, Copete, Abdon, J. Costa, Baba, Dani Rodriguez, Pere Joan, Russo.

Wieczysta mogła przetestować nieco inną grę niż zazwyczaj, bo z tak mocnym przeciwnikiem dotychczas nie grała. Krakowianie całkiem nieźle się bronili (choć mogli przegrać wyżej), szukali szans w kontrach, próbowali też rozgrywać piłkę na własnej połowie, ale gola nie zdobyli.

Trudno ocenić, jak poważnie ten mecze potraktowali Hiszpanie. Objęli prowadzenie w 14 min, gdy Angel po wrzutce popisał się efektownymi „nożycami”. Tuż po przerwie złe wybicie bramkarza Krawczyka skończyło się przechwytem, prostopadłym podaniem do Lago Juniora, który z bliska trafił do siatki. W 82 min ładnym strzałem z około 20, przy słupku, popisał się Dani Rodriguez.

Wieczysta w I połowie poważniejszej okazji bramkowej nie stworzyła. Były dwa niegroźne strzały z dystansu, szansę miał też Mak, ale będąc w okolicy „16” zwlekał z uderzeniem, a następnie odegrał piłkę i nic z tego nie wyszło. Po zmianie dwie dobre szanse po dalekich podaniach miał Bąk - w obu przypadkach zablokował go wybiegający golkiper (żal zwłaszcza sytuacji z 67 min, po kiksie rywala).