Wieczysta Kraków. "Żółto-czarni" - bez Sławomira Peszki w składzie - wygrali w Dubaju sparing z miejscowym City FC

Jerzy Filipiuk
Piotr Madejski po przerwie rozruszał atak Wieczystej i miał współudział w zwycięskiej bramce Marta Niewarta
W swym pierwszym meczu na zgrupowaniu w Dubaju piłkarze występującej w klasie okręgowej Wieczystej Kraków wygrali z miejscowym zespołem City FC 3:2. W zespole gości nie wystąpił Sławomir Peszko (rano odbył trening z kolegami, wcześniej leczył uraz).

Ekipa lidera grupy Kraków w klasie okręgowej przebywa na zgrupowaniu w Dubaju od niedzieli (21.02.2021). We wtorek rozegrała pierwszy sparing. Jej rywalem był miejscowy zespół Dubaj City FC, na co dzień występujący na trzecim poziomie rozgrywkowym.

"Żółto-czarni" rozpoczęli mecz w dobrym stylu. Błyskawicznie, bo już w 2 min, objęli prowadzenie, gdy po składnej akcji kolegów i podaniu od Patryka Kury do siatki z 10 metrów trafił Patryk Zieliński. 6 min później było już 2:0. Tym razem po rzucie rożnym i zamieszaniu na polu bramkowym piłkę do własnej bramki wpakował usiłujący ją wybić jeden z zawodników City FC po mocnym strzale Seweryna Michalskiego z ostrego kąta.

Potem do głosu doszli coraz śmielej atakujący gospodarze. W 16 min Pawła Krawczyka uderzeniem 12 metrów pokonał jeden z miejscowych piłkarzy. Krakowianie szukali okazji do rewanżu, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce FC City. Po wrzutce z prawej strony boiska piłki na polu bramkowym nie sięgnęło dwóch graczy Wieczystej, w tym Emmanuel Kumah. W 36 min było już 2:2, gdy błąd jednego z krakowian wykorzystał gracz City FC.

W drugiej połowie spotkania Wieczysta miała kilka niezłych okazji do zdobycia gola, ale wykorzystała tylko jedną. W 50 min najpierw miejscowy golkiper opisał się ładną interwencją po "bombie" jednego z piłkarzy Wieczystej, a po chwili goście umieścili piłkę w bramce, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Rozstrzygający - jak się potem okazało - gol padł w 81 min. Gospodarze usiłowali wyprowadzić piłkę, ale Piotr Madejski wykorzystał błąd rywala, zagrał do Huberta Pachowicza, ten do jeszcze lepiej ustawionego Jakuba Bąka, który nie miał żadnych problemów z trafieniem do siatki.

Dubai City FC - Wieczysta Kraków 2:3 (2:2)
Bramki: 0:1 Zieliński 2, 0:2 samobójczy 7, 1:2 nieznany 16, 2:2 nieznany 36, 2:3 Bąk 81.
Wieczysta: I połowa: Krawczyk - Guzik, Michalski, Kalemba, Kura - Urbański, Zieliński, Majewski - Słonina, Szewczyk, Kumah; II połowa: Drzewiecki - Frańczak, Jampich, Jurkowski, Korczyk - Pietras, Krasuski, Pachowicz - Bąk, Piejak, Madejski.